Waśni ciąg dalszy... Sienkiewicz punktuje Hołownię: "Nie uważam go za poważnego kandydata"

Szymon Hołownia / Szymon Hołownia / By Beata Szymańska - http://dziennikelblaski.pl/611278,Szymon-Holownia-odwiedzi-Elblag.html, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83776704 / Bartłomiej Sienkiewicz / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Bohater mediów wystąpił przeciwko innemu bohaterowi mediów! Oto gwiazda nagrań w restauracji "Sowa i Przyjaciele", Bartłomiej Sienkiewicz zabrał głos w sprawie zapowiadanego niezależnego kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni. "Nie uważam tego kandydata za poważnego" - stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.

Sienkiewicz był dzisiaj gościem programu NewsRoom w Wirtualnej Polsce. Prowadzący zapytał go, czy możliwe jest, że Platforma nie wskaże żadnego ze swoich kandydatów, tylko postawi na niezależnego, jak przykładowo Szymon Hołownia.

To mało prawdopodobne. Zawsze, w każdych wyborach prezydenckich, zgłaszają się ludzie znani, znani i lubiani, znani i cenieni, ale prawdę mówiąc na samym końcu liczy się to, co zawsze wygrywa i ma szansę wygrać w wyborach, to znaczy zdolność do mobilizacji ludzi w terenie. Pieniądze, które można przeznaczyć na kampanię. Na końcu jest twarda polityka

- powiedział Bartłomiej Sienkiewicz.

Z całą sympatią do redaktora Hołowni, oby jego program w TVN-ie trwał jak najdłużej, nie uważam tego kandydata za poważnego

- dodał były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska.

Hołownia znany jest widzom telewizji TVN z programu "Mam talent", który prowadzi wraz z Marcinem Prokopem. Nic więc dziwnego, ze jego domniemana kandydatura wzbudza tyle emocji. Jak donosił portal Polityka Insight, przygotowania do startu Hołowni miały się zacząć w sierpniu i są na zaawansowanym etapie.

„Hołownia ma być kandydatem niezależnym i obywatelskim. Jednak osoby z nim współpracujące nie wykluczają negocjacji z partiami w sprawie ewentualnego poparcia dla jego kandydatury”

– można było przeczytać w Polityce Insight.

Z informacji portalu wynika, że nad kampanią Hołowni pracują osoby, które wcześniej współpracowały z kandydatami Koalicji Europejskiej i Obywatelskiej w wyborach do PE, Sejmu i Senatu. Hołownia w kampanii ma często poruszać tematy związane z ekologią. Ponadto kampania ma być oparta na odejściu od haseł partyjno-kampanijnych, a kandydat ma proponować zmiany systemowe. 

Cóż, może "moralnie wątpliwemu" Sienkiewiczowi nie w smak jest kandydat, który nie ucieka od cytowania Biblii?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu". Trump przechodzi do historii!

Donald Trump / Twitter/@Reuters

  

Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas waszyngtońskiego Marszu dla Życia. Przywódca USA podkreślił, że  jest zwolennikiem „prawa do życia”, a „dzieci są cennym i świętym darem od Boga”.

W piątek w stolicy Stanów Zjednoczonych odbyła się 47. edycja Marszu dla Życia, w którym uczestniczyły setki tysięcy osób popierających ochronę życia od poczęcia. Tegoroczna manifestacja przejdzie do historii. To za sprawą obecności amerykańskiego prezydenta - nigdy wcześniej głowa państwa nie stawiła się na tej inicjatywie.

Podczas wystąpienia, Trump wyraził zadowolenie z obecności na manifestacji. Zadeklarował, że jego poglądy są „pro-life”.

Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu

- mówił prezydent USA.

Dziękując za zaproszenie, podkreślił, że wszystkie „matki są bohaterami”, a zwolennicy ochrony życia „sprawiają, że misją naszego życia jest szerzenie łaski Bożej”. Prosił, aby każdy z uczestników Marszu zawsze bronił życia od poczęcia.

Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga. Młodzi ludzie są sercem Marszu, a to wasze pokolenie czyni Amerykę prorodzinnym narodem

- mówił dalej.

Podkreślił też istotę walki w obronie życia. „Wszyscy dzisiaj rozumiemy odwieczną prawdę: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga. (…). Razem musimy pielęgnować i bronić świętości i godności ludzkiego życia. Kiedy trzymam w rękach noworodka, wiem jak bezgraniczną miłość niesie w rodzinie” - mówił.  

Zapewnił, że jego administracja nadal będzie bronić życia i prawa do sprzeciwu wobec aborcji. „Razem jesteśmy głosem dla pozbawionych głosu” - kontynuował.

Za prezydentury Donalda Trumpa przywrócono i rozszerzono zakaz finansowego wspierania zagranicznych organizacji, zaangażowanych w promocję aborcji. Na mocy tej decyzji, potężnych funduszy pozbawiono m.in. znaną klinikę aborcyjną Planned Parenthood. Trump uchylił też przepisy uchwalone za czasów poprzedniego prezydenta Baracka Obamy. Te umożliwiały poszczególnym stanom wsparcie tego typu organizacji. Zakazał również zmuszania do współfinansowania aborcji z planów ubezpieczenia zdrowotnego.

Prezydent Donald Trump wyznaczył też 22 stycznia „Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LifeSiteNews.com, foxnews.com, Twitter
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts