Waśni ciąg dalszy... Sienkiewicz punktuje Hołownię: "Nie uważam go za poważnego kandydata"

Szymon Hołownia / Szymon Hołownia / By Beata Szymańska - http://dziennikelblaski.pl/611278,Szymon-Holownia-odwiedzi-Elblag.html, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83776704 / Bartłomiej Sienkiewicz / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Bohater mediów wystąpił przeciwko innemu bohaterowi mediów! Oto gwiazda nagrań w restauracji "Sowa i Przyjaciele", Bartłomiej Sienkiewicz zabrał głos w sprawie zapowiadanego niezależnego kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni. "Nie uważam tego kandydata za poważnego" - stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.

Sienkiewicz był dzisiaj gościem programu NewsRoom w Wirtualnej Polsce. Prowadzący zapytał go, czy możliwe jest, że Platforma nie wskaże żadnego ze swoich kandydatów, tylko postawi na niezależnego, jak przykładowo Szymon Hołownia.

To mało prawdopodobne. Zawsze, w każdych wyborach prezydenckich, zgłaszają się ludzie znani, znani i lubiani, znani i cenieni, ale prawdę mówiąc na samym końcu liczy się to, co zawsze wygrywa i ma szansę wygrać w wyborach, to znaczy zdolność do mobilizacji ludzi w terenie. Pieniądze, które można przeznaczyć na kampanię. Na końcu jest twarda polityka

- powiedział Bartłomiej Sienkiewicz.

Z całą sympatią do redaktora Hołowni, oby jego program w TVN-ie trwał jak najdłużej, nie uważam tego kandydata za poważnego

- dodał były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska.

Hołownia znany jest widzom telewizji TVN z programu "Mam talent", który prowadzi wraz z Marcinem Prokopem. Nic więc dziwnego, ze jego domniemana kandydatura wzbudza tyle emocji. Jak donosił portal Polityka Insight, przygotowania do startu Hołowni miały się zacząć w sierpniu i są na zaawansowanym etapie.

„Hołownia ma być kandydatem niezależnym i obywatelskim. Jednak osoby z nim współpracujące nie wykluczają negocjacji z partiami w sprawie ewentualnego poparcia dla jego kandydatury”

– można było przeczytać w Polityce Insight.

Z informacji portalu wynika, że nad kampanią Hołowni pracują osoby, które wcześniej współpracowały z kandydatami Koalicji Europejskiej i Obywatelskiej w wyborach do PE, Sejmu i Senatu. Hołownia w kampanii ma często poruszać tematy związane z ekologią. Ponadto kampania ma być oparta na odejściu od haseł partyjno-kampanijnych, a kandydat ma proponować zmiany systemowe. 

Cóż, może "moralnie wątpliwemu" Sienkiewiczowi nie w smak jest kandydat, który nie ucieka od cytowania Biblii?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To już pewne. USA nałożą sankcje na Rosję za gazociąg Nord Stream 2

/ By Pjotr Mahhonin - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36805430

  

Projekt budżetu Pentagonu na nowy rok finansowy przewiduje sankcje na Rosję w związku z budową gazociągu Nord Stream 2, przedłuża plan wojskowej pomocy finansowej rzędu 300 mln dolarów i zawiera zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu przez Federację Rosyjską".

Komisje ds. sił zbrojnych Senatu i Izby Reprezentantów uzgodniły wczoraj, po wielomiesięcznych negocjacjach, rekordowy budżet w wysokości 738 mld dolarów. Określa go ustawa o wydatkach obronnych (National Defense Authorization Act - NDAA). Nowy rok budżetowy rozpoczął się 1 października.

Pomoc wojskowa dla Ukrainy po raz pierwszy przewiduje zakup pocisków rakietowych oraz rakiet przeciwokrętowych dla systemów obrony wybrzeża.

[polecam:https://niezalezna.pl/301250-beda-opoznienia-w-budowie-nord-stream-2-a-na-horyzoncie-jeszcze-amerykanskie-sankcje]

Dokument zawiera zapis o zakazie wojskowej współpracy z Rosją.

Ustawa zakazuje też przekazywania Turcji myśliwców F-35 i zawiera opinię Kongresu dotyczącą zakupu rosyjskich systemów obrony rakietowej S-400 przez Ankarę, który - jak czytamy w dokumencie - stanowi poważne pogwałcenie specjalnej ustawy o przeciwstawianiu się wpływom Rosji w Eurazji (CAATSA), a "prezydent powinien wdrożyć sankcje w myśl tej ustawy".

Projekt przeznacza 658,4 mld dolarów dla resortów obrony i energetyki na finansowanie programów obronnych i bezpieczeństwa, 71,5 mld - na wydatki związane z finansowaniem wojen poza granicami USA i 5,3 mld - na pokrywanie kosztów usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Przewidziano też środki na finansowanie nowych inicjatyw obronnych związanych ze wzrastającym zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. Personel wojskowy ma otrzymać podwyżki uposażeń w wysokości 3,1 proc.

Oczekuje się, że ustawa zostanie ostatecznie uchwalona przez obie izby Kongresu przed końcem roku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl