Prezes PiS nakreślił perspektywę rozwoju na najbliższe lata. "Drogą ku silniejszej i szczęśliwszej Polsce"

Pierwszy rok drugiego stulecia po odzyskaniu przez Polskę niepodległości przyniósł dobrą decyzję społeczeństwa - zmiana, którą wprowadza PiS i sojusznicy może być kontynuowana – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w przeddzień Święta Niepodległości.

YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński wskazywał, że minął pierwszy rok drugiego stulecia po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Przyniósł nam dobre wieści, przyniósł dobrą decyzję społeczeństwa - zmiana, którą wprowadzamy od 2015 r., którą wprowadza PiS i jego sojusznicy może być kontynuowana. Mogą być kontynuowane te wszystkie przedsięwzięcia, które służą społeczeństwu, ale które jednocześnie odwołują się do tych wartości, które były drogie wielu pokoleniom Polaków: do polskiej suwerenności, do niepodległości

- mówił Kaczyński w wystąpieniu na Placu Piłsudskiego.

"Stąd szczególne znaczenie jutrzejszego święta, stąd także konieczność spojrzenia na nasze zadania właśnie w świetle tej podstawowej prawdy o tym, że by zwyciężać, trzeba być gotowym do czynu, ale trzeba także różne sprawy przemyśleć, trzeba postępować krok po kroku, trzeba wiedzieć, co najpierw, co potem, trzeba zdawać sobie sprawę, jaka jest realna sytuacja, trzeba umieć na zmianę sytuacji reagować" - dodał prezes PiS.

Musimy iść drogą ku silniejszej i szczęśliwszej Polsce, bardziej liczącej się w Europie i na świecie. To musi być droga przeprowadzona w sposób roztropny, rozumny, ale jednocześnie z pełną gotowością do czynu i działania

- ocenił polityk.

Kaczyński podkreślił w przemówieniu, że musimy iść drogą, która prowadzi, ku "Polsce silniejszej i szczęśliwszej". "Szczęśliwszej dla obywateli, silniejszej, bardziej liczącej się w Europie i świecie" - podkreślił prezes PiS.

Jak wskazał, ta droga jest trudna. "Droga, której się przeciwstawiają w Polsce i na zewnątrz" - zaznaczył.

I to musi być droga przeprowadzona w sposób roztropny, rozumny, ale jednocześnie z pełną gotowością do czynu, z pełną gotowością do działania, z odwagą. Tą samą odwagą, którą kiedyś reprezentowali twórcy polskiej niepodległości

- mówił dalej.

Podkreślił, że "podstawowe przesłanie tego wszystkiego, co wiąże się z pamięcią tego, co wydarzyło się w naszej ojczyźnie przed 101 laty" będzie podtrzymywane, przekazywane społeczeństwu i realizowane.

Będziemy realizować polską politykę niepodległościową, będziemy bronić polskiej suwerenności zarówno w sferze politycznej, gospodarczej jak i w sferze dziś tak ważnej - w sferze kultury i obyczaju

- zapewnił prezes PiS w wystąpieniu na Placu Piłsudskiego.

"Będziemy dążyć do tego, by Polska wypełniała swoją historyczną misję, bo nasz naród taką misję ma i musi ją wypełnić. Tą misją jest podtrzymanie wszystkiego tego, co jest fundamentem naszej chrześcijańskiej cywilizacji. Powtarzam, będziemy szli tą drogą, i ta droga, jeśli będzie dobrze przemyślana i przeprowadzona w sposób rozumny i z odwagą, doprowadzi nas do zwycięstwa" - oświadczył Kaczyński.

Tuż po wygłoszonym przemówieniu, delegacja obozu rządzącego złożyła kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego #Grób Nieznanego Żołnierza #Święto Niepodległości #Jarosław Kaczyński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo