Magdalena Jethon jest dziś kreowana na ikonę walki o wolność w publicznych mediach, kieruje portalem Koduj24.pl. „Trójka zdewastowana przez szkodników” – to tytuł jej wywiadu dla „Gazety Wyborczej”.

Nowicki nie ukrywa, że obsadzenie jej w tej roli, to szczyt obłudy i hipokryzji. Jak podkreśla, jego program nie tylko wyrzucono, ale i wyczyszczono ślady po nim, nie sposób odnaleźć w sieci jakiegokolwiek odcinka.

U nich z wolnością jest jak u Kargula ze sprawiedliwością. Ma być, ale po naszej stronie. To oni dyktują, jak ta wolność ma wyglądać. Natomiast jeśli ktoś myśli inaczej niż oni, ci od nieszczęsnej Magdy Jethon, to świat musi być wolny również od nich. Świat musi być wolny od myślących inaczej

podsumowuje filozofię ówczesnego kierownictwa Trójki.

Dlaczego jego program zniszczono?

Słabością tej audycji w oczach ówczesnej szefowej anteny, pani Magdy Jethon, było to, że uważałem, iż piosenka z tekstem musi o czymś mówić. W programie pojawiali się artyści i z lewej, i z prawej strony: grałem tam Krzyśka Daukszewicza, mojego przyjaciela, który nie ukrywa, że patrzy na świat troszeczkę z lewa. Ale był też prawicowy Leszek Czajkowski, który pierwszy raz pojawił się na antenie Polskiego Radia

- mówi Bogusław Nowicki. W programie także stare wolnościowe piosenki Nowickiego i nieznane utwory z jego nowej płyty.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać można go w soboty o 16.00, w Republice premiera w każdą niedzielę o 22.30. Archiwalne odcinki dostępne są na kanale Radia Poznań na YouTube.