Węgrzy będą świętowali razem z Polakami. Kilkuset gości pojawi się w Krakowie

11 listopada w całym kraju odbędzie się wiele uroczystości oraz wydarzeń związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Oczywiście, także w Krakowie Polacy będą świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości, a w obchodach wezmą udział członkowie Klubów Gazety Polskiej oraz kilkuset przyjaciół z Węgier.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Aby w wyjątkowy sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, organizowane są też specjalne akcje, wystawy, spotkania i koncerty. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

W ramach akcji "Niepodległa do hymnu" planowane jest wspólne śpiewanie Polaków na terenie kraju oraz za granicą. W samo południe zabrzmi on m.in. z wieży kościoła Mariackiego w Krakowie. Przy dźwiękach trąbki zgromadzeni na krakowskim rynku mieszkańcy miasta i turyści, z towarzyszeniem Chóru Polskiego Radia, odśpiewają Pieśń Legionów Polskich, przypominając o wielkim sukcesie Polaków, którzy po 123 latach niewoli odzyskali niepodległość

- informuje Gazeta Polska Codziennie.

W Krakowie będziemy - podobnie jak w poprzednich latach - świętowali z naszymi przyjaciółmi z Węgier. Tutejsze uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 od złożenia kwiatów przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu. O godz. 10 odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny w katedrze wawelskiej pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, skąd o godz. 12.15 ruszy pochód patriotyczny na pl. Jana Matejki, zakończony złożeniem kwiatów przy Krzyżu Katyńskim na placu im. Ojca Adama Studzińskiego. Na godz. 12.45 zaplanowano w Krakowie uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza, połączone z defiladą.

W uroczystościach będzie uczestniczyć kilkuset gości z Węgier, którzy tak jak co roku przyjeżdżają do Krakowa, żeby razem z Polakami obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

Plan uroczystości - 11.11.2019, Kraków

 • g. 9.30 - złożenie kwiatów przy Pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu.
 • g. 10.00- Msza św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Wawelskiej, pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego.
 • g. 12.00 - Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w ramach akcji "Niepodległa do hymnu", formowanie pochodu patriotycznego, rozdawanie flag państwowych.
 • g. 12. 15 - pochód patriotyczny z Wawelu na plac Jana Matejki oraz złożenie kwiatów przy Krzyżu Katyńskim na placu im. Ojca Adama Studzińskiego.
 • g. 12.45 - Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem Wojska Polskiego:
  - wręczenie odznaczeń państwowych oraz aktów nadania obywatelstwa polskiego
  - przemówienie Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika
  - złożenie wieńców
  - defilada.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Narodowe Święto Niepodległości #Kluby Gazety Polskiej

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo