Świętujemy niepodległość 

  

W tych dniach odbędzie się sporo uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r., która została wywalczona i wymodlona przez naszych poprzedników. Przeglądając portale społecznościowe, widać, jak bardzo w różnych miejscach naszej ojczyzny mobilizują się przy tej okazji środowiska patriotyczne. To bardzo istotne, żeby włączyć się w ich inicjatywy, nie stać z boku, zamanifestować swoją narodową dumę pod biało-czerwonymi sztandarami. Takie momenty budują wspólnotę ludzi kochających Polskę.

Wspólne świętowanie jest zawsze okazją do przypomnienia naszej trudnej i zarazem pięknej historii, ludzi zasłużonych dla polskiej walki o wolność, troszczących się o jej rozwój, sukcesy na arenie międzynarodowej w różnych dziedzinach, wreszcie tych, którzy codzienną sumienną pracą krok po kroku budują pomyślność Polski. Ciesząc się z niepodległości, cieszymy się z takiej Polski, jaką sami wypracowujemy każdego dnia.

To wspólne radosne manifestowanie pod biało-czerwonymi barwami jest także ważne i z tego powodu, że współcześni kosmopolici oraz spadkobiercy poprzedniego systemu, który przez dziesięciolecia zniewalał naszą ojczyznę, nie odpuszczają i wciąż konsekwentnie próbują narzucać nam obce standardy moralne, obce zwyczaje i barwy. To oni często mówią „ten kraj”, bawią się narodowymi symbolami i Polską, nie są im obce zwyczaje zaklinania rzeczywistości na europejskich i światowych salonach. Takich sytuacji widzimy we współczesnych nam czasach wiele. Może Święto Niepodległości i nasze radosne świętowanie staną się okazją do ich nawrócenia na polskość, czyli normalność. Takie sytuacje w naszej historii też miały miejsce i oby się wciąż zdarzały.

Zapraszam więc do wspólnego świętowania pod biało-czerwonymi sztandarami, do modlitwy za naszą ojczyznę. Kocham cię, Polsko!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts