Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w przededniu Narodowego Święta Niepodległości

W niedzielę rano w Warszawie w kościele seminaryjnym odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, uczestniczyli w niej m.in. politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Po mszy złożono kwiaty pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2010 roku przy placu Józefa Piłsudskiego.

Niedzielne uroczystości poświęcone pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej odbywają się w przededniu Święta Niepodległości.

Wieczorem - o godz. 19.00 - odprawiona zostanie msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po mszy jej uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci na plac Piłsudskiego. W 101. rocznicę przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Warszawy zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem marszałka. Tam zaplanowane jest wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Następnie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#msza święta #miesięcznica #Smoleńsk #katastrofa smoleńska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo