Jak poinformowała szczecińska policja, prokurator z „Archiwum X” - Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - nadzorujący śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo, przedstawił mu kolejne zarzuty.

Okazało się bowiem, że mężczyzna, który 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg okradł i zamordował kobietę, nie zrobił tego po raz pierwszy.

Dotychczas ustalono, że podejrzany utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami, które także zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Dodatkowo wykonane czynności wykazały, że ich zaginięcia miały związek z "niekorzystnym rozporządzeniem mienia na rzecz podejrzanego".

Dalsze czynności mające na celu ustalenie aktualnych miejsc pobytu dwóch zaginionych kobiet, doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie dwóch kolejnych ukrytych ciał obu poszukiwanych pokrzywdzonych

- podała policja, dodając, że dotychczasowe działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz prokuratora z „Archiwum X” Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dały prokuratorowi "podstawy do ogłoszenia mężczyźnie w dniu 6 listopada 2019 r. zarzutu związanego z dokonaniem w dniu 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk".

Zebrany w ostatnim czasie materiał dowodowy wykazał, że również dwie pozostałe poszukiwane kobiety padły ofiarami zabójstwa, których dopuścił się ten sam mężczyzna. Z tego względu w dniu 8 listopada 2019 r. prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił podejrzanemu dwa zarzuty dotyczące dokonania wiosną 2016 r. oraz w październiku 2018 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstw dwóch pokrzywdzonych kobiet z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk

- informuje policja.

Okoliczności sprawy są nadal badane, a na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. 

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in z art. 148 § 2 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.