Kolejny akt wandalizmu w kościele. Po włamaniu i kradzieży miało dojść do podpalenia

Zdjęcie ilustracyjne / By Radomil talk - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1169679

  

Odkryto ślady prób podpalenia neogotyckiego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Poznaniu. W ostatnim czasie w świątyni doszło także do włamania i kradzieży. Kościół zgłosił sprawę policji.

O aktach wandalizmu poinformował w mediach społecznościowych ks. Sławomir Rodaszyński. Jak wskazał, ślady prób podpalenia neogotyckiego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Poznaniu przy ulicy Ogrodowej odkrył parafianin. Ksiądz zaznaczył, że „to kolejny akt wandalizmu i poważne zagrożenia nie tylko dla kościoła, ale dla okolicznych kamienic”.

Pod koniec października w świątyni doszło także do włamania. Jak podkreślił ks. Rodaszyński, „skradziono zaledwie ok. 100 złotych z puszki na remont kościoła, ale zniszczeń dokonano na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych”.

Kościół zgłosił sprawę policji, odbyło się także spotkanie z zastępcą prezydenta Poznania.

Ks. Rodaszyński w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” podkreślił, że „trudno powiedzieć, czym kieruje się sprawca”.

„W rejonie parafii dzieją się różne rzeczy. Mamy duże problemy z osobami, które w pobliskim sklepie kupują alkohol, a potem na terenie kościoła załatwiają swoje potrzeby. Nie czujemy się bezpiecznie, parafianie są zaniepokojeni tym ciągiem wydarzeń”

– dodał. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Pakistan: Udane testy rakiet zdolnych do przenoszenia głowic nuklearnych

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Pakistańska armia poinformowała o udanych testach nowych rakiet Ra’ad-II, które mogą przenosić głowice nuklearne. Rakiety o zasięgu do 600 km są podwieszane pod myśliwce wielozadaniowe. Testy mają być odpowiedzią na intensywne zbrojenia sąsiednich Indii.

Na udostępnionym przez armię filmie wideo z testów, widać rakietę Ra’ad-II o długości 4,85 m, podwieszoną pod myśliwiec Mirage III. Rakieta może przenosić konwencjonalne i nuklearne ładunki. Jej zasięg to 550-600 km.

Rakiety Ra’ad-II są ulepszoną wersją Ra’ad-I, które mają zasięg 350 km i znalazły się na wyposażeniu armii w 2007 roku. Rodzina rakiet Ra’ad przypomina podobne modele na wyposażeniu armii RPA; w przeszłości te państwa współpracowały ze sobą.

Armia pakistańska przeprowadziła testy nowego uzbrojenia 16 lutego, lecz poinformowała o tym fakcie kilka dni później. Informacja niemal zbiega się w czasie z zaplanowaną na 24-25 lutego wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w Indiach.

Podczas wizyty w tym kraju, Trump będzie próbował przekonać rząd Indii do zakupu amerykańskiej tarczy antyrakietowej, która miałaby chronić Delhi. System, w którego skład wchodzą radary, środki łączności i baterie przeciwlotnicze, ma kosztować 1,8 mld USD. Indyjskie dowództwo twierdzi jednak, że cena jest dwukrotnie zawyżona.

Wcześniej, za 5,5 mld USD, Indie kupiły od Rosji cztery pułki rakiet przeciwlotniczych S-400. Pierwsza dostawa sprzętu przewidziana jest na 2021 rok.

Władze Pakistanu są zaniepokojone intensywną modernizacją armii indyjskiej. Oba kraje uwikłane są w konflikt o sporny Kaszmir.

Pod koniec lutego 2019 roku Indie przeprowadziły atak na miasto Balakot, leżące po pakistańskiej stronie tzw. linii kontroli, umownej granicy w Kaszmirze. Nalot był odwetem za atak na konwój jednostki paramilitarnej, przeprowadzony przez grupę bojowników, których - zdaniem władz Indii - szkolono na terytorium Pakistanu. Dzień po nalocie doszło do powietrznej potyczki między siłami zbrojnymi obu krajów. Indyjski pilot zestrzelonego samolotu dostał się do niewoli, lecz Pakistan zwolnił go kilka dni później. Wydarzenia z lutego 2019 roku były najpoważniejszym incydentem między oboma krajami od 20 lat.

Pakistan i Indie mają porównywalną liczbę głowic nuklearnych - ok. 130-150. Indie dysponują tzw. nuklearną triadą, czyli są zdolne do ataku z lądu, powietrza i morza. Pakistan pracuje nad umieszczeniem pocisków nuklearnych na okrętach podwodnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts