Mateusz Klich przedłużył kontrakt z Leeds United

/ leedsunited.com

  

Mateusz Klich przedłużył kontakt z zespołem angielskiej Championship Leeds United. Piłkarz reprezentacji Polski związał się z klubem z Wysp na 4,5 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 15 meczach i strzelił jedną bramkę.

W poprzednim sezonie Polak zdobył 10 goli i zanotował osiem asyst. Po 15 kolejkach jego zespół ma 28 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Championship.

Mateusz Klich podpisał nową umowę z Leeds United

Klich trafił do drugoligowego Leeds w 2017 roku z FC Twente Enschede. Po roku ponownie znalazł się w Holandii, gdzie krótko występował w FC Utrecht. Do Leeds wrócił po zmianie trenera, gdy szkoleniowcem został Argentyńczyk Mercelo Bielsa.

Klich znalazł się w kadrze Jerzego Brzęczka na listopadowe mecze z Izraelem i Słowenią w eliminacjach mistrzostw Europy. Biało-czerwoni mają już zapewniony awans. Spotkanie z Izraelem odbędzie się 16 listopada w Jerozolimie, a ze Słowenią - trzy dni później w Warszawie, na zakończenie eliminacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

DudaBus przemierza kraj. Z Łowicza do Turku! A tam... "ziemia, która jest dzisiaj w sercu Polski"

Zdjęcie ilustracyjne / Lidia Lemaniak/Niezalezna.pl

  

DudaBus prosto z Łowicza pojechał do województwa wielkopolskiego. Tam kolejny przystanek miał miejsce w Turku. Na prezydenta RP czekały tłumy mieszkańców. - Dziękuję za ten patriotyzm, który tutaj jest w państwa rodzinach - mówił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dziś objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Po wizycie w Łowiczu przyszedł czas na Turek, w województwie wielkopolskim. Po drodze miało miejsce miłe spotkanie - jedna z pań, widząc prezydenta Andrzeja Dudę, podziękowała mu za dotychczasową pracę dla Polski. "Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. O to się staramy" - odpowiedział prezydent. 

Witając się z mieszkańcami Turku prezydent zaprosił do siebie grupę dzieci i podkreślił, że cała praca i służba, którą wykonuje jest także dla nich.

- To właśnie kolejne pokolenie, które urodziło się w wolnej, suwerennej i już niepodległej całkowicie Polsce, które tutaj rośnie, i wobec którego mamy ogromne obowiązki, i przed którym my także ponosimy odpowiedzialność, za to, jaka ta Polska dla nich będzie

 - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podziękował za spotkanie w mieście, które - jak mówił - ma swoją długą historię. Przypomniał, że po raz pierwszy wspomniano o Turku w bulli Innocentego II z 7 lipca 1136 roku.  Andrzej Duda przypomniał także o walkach podczas II wojny światowej.

- Tu byli partyzanci, na tej ziemi, w tym rejonie, Armia Krajowa miała ponad 1600 żołnierzy. I wreszcie po II wojnie światowej, kiedy tutaj byli żołnierze, którzy nie pogodzili się z tym, że Polska nie jest w pełni wolna, nie jest w pełni niepodległa, nie jest w pełni suwerenna, bo są tutaj żołnierze obcego mocarstwa, że Polska jest zniewolona, ma władze narzucone ze Wschodu, walczyli do samego końca. Tu ginęli Żołnierze Niezłomni

 - przypomniał.

Prezydent podziękował za pamięć o ich bohaterstwie.

- Dziękuję za ten patriotyzm, który tutaj jest w państwa rodzinach, żyjących na tej ziemi od pokoleń, bo państwo zawsze tu byliście, nawet wtedy, kiedy Niemcy w czasie II wojny światowej wywieźli część mieszkańców Turka, to po II wojnie światowej rodziny wróciły

- mówił. Jak dodał, "to jest właśnie to, dlaczego to miasto ma swoją siłę, to jest właśnie to, dlaczego to miasto ma także swoją moc".

- To jest rzeczywiście ziemia, która jest dzisiaj w sercu Polski. To jest także ziemia, wobec której Rzeczpospolita, i my którzy sprawujemy w Rzeczpospolitej władzę mamy ogromne obowiązki

 - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent mówił też o ostatnich działaniach - podkreślił, że wspólnie z rządem podjął "inicjatywę w celu zwiększania wydatków na służbę zdrowia", jak również zwrócił się do MSWiA o to, żeby kwoty za przegląd i uzyskanie certyfikatów dla wozów strażackich zostały "drastycznie obniżone". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts