Roman Polański oskarżony o kolejny gwałt. Swoją historię opowiedziała francuska aktorka

Roman Polański / By Georges Biard, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9071796

  

Francuska aktorka Valentine Monnier twierdzi, że w 1975 r. została zgwałcona przez Romana Polańskiego w jego domu w Szwajcarii. Miał ją zaatakować, wykorzystać i próbować podać pigułkę. Reżyserowi nie grożą jednak za ten czyn żadne konsekwencje. W świetle francuskiego prawa, sprawa jest już przedawniona.

Roman Polański to jeden z niewielu polskich filmowców, któremu udało się odnieść światowy sukces. Reżyser i laureat Oscara nie ma jednak dobrej sławy. Wszystko przez ciągnące się za nim latami liczne oskarżenia o gwałty. 

Polański od lat jest oskarżany o gwałt na 13-letniej wówczas Samancie Geimer, którego miał dopuścić się w 1977 roku w willi Jacka Nicholsona.

Tym razem oskarżenia wysunęła francuska aktorka Valentine Monnier. Na łamach francuskiej gazety "Le Parisien" gwiazda opowiedziała, że gdy miała 18 lat została zgwałcona przez Polańskiego. Według jej relacji doszło do tego zimą 1975 r. w jego domu w Szwajcarii.

Kobieta opowiedziała, że pewnego wieczoru Polański zawołał ją na górę. Był nagi. Miał ją zaatakować, uderzyć, zedrzeć ubrania, a potem zgwałcić. Aktorka stwierdziła również, że próbował jej wcisnąć do gardła pigułkę

- podaje dorzeczy.pl.

Aktorka twierdzi, że dopiero szum przed kolejnym filmem Polańskiego "Oficer i szpieg", który wkrótce wchodzi do kin, ożywił jej traumatyczne wspomnienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pudelek.pl, niezalezna.pl, dorzeczy.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marszałek Sejmu zaprasza szefa NIK. Spotkanie w piątek

Elżbieta Witek / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła prezesa NIK Mariana Banasia wraz z kierownictwem Izby na spotkanie, które jest zaplanowane na piątek o godz. 11.30 w Sejmie - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

- Marszałek Sejmu zaprosiła dziś prezesa NIK wraz z kierownictwem Izby na spotkanie. Jest zaplanowane na piątek o godz. 11.30 w Sejmie

 - przekazał Grzegrzółka.

Wczoraj na zlecenie prokuratury w Białymstoku, funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania w 20 miejscach na potrzeby śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia. Po południu CBA weszło także do siedziby NIK, w tym do gabinetu szefa Izby.

Dziś szef NIK oświadczył, iż w związku z działaniami Prokuratury Regionalnej w Białymstoku oraz funkcjonariuszy CBA, jakie miały miejsce w siedzibie NIK, oczekuje niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts