W piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie komitetu politycznego partii, który zatwierdził kandydatów na ministrów w nowym rządzie Zjednoczonej Prawicy.

„Rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny, to kontynuacja dobrej zmiany” - mówił lider PiS Jarosław Kaczyński.

Mateusz Morawiecki, który przedstawił skład i strukturę gabinetu wskazał, że Polacy po raz drugi powierzyli PiS samodzielne rządy i partia chce kontynuować wszystkie zapowiedzi i programy.

„W duchu wiarygodności będziemy w pełni realizowali to, co zapowiedzieliśmy wcześniej. Będziemy realizowali te zmiany”

- zadeklarował premier.

Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii.

Niektórych przedstawicieli prasy zainteresował… oddech prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Prezes mocno się niecierpliwi podczas wypowiedzi premiera Morawieckiego. Co jakiś czas słychać głośny oddech JK, bo przecież nie jest to wzdychanie" - napisała Żaneta Gotowalska na Twitterze.

Żaneta Gotowalska (o sobie na Twitterze pisze: Gazeta Wyborcza; wcześniej dziennikarz Onet, wydawca NOIZZ) z "Gazety Wyborczej" została wyśmiana przez internautów.

Internauci przypomnieli wspólną konferencję Władysława Kosiniaka-Kamysza z Grzegorzem Schetyną i Włodzimierzem Czarzastym. Szef PSL mówił o planach opozycji w kwestii współpracy w Senacie, a za jego plecami - drwiące spojrzenia i śmiechy.