Polacy walczą o Puchar Niepodległości. Nasi hokeiści pokonali Japonię

/ http://polskihokej.eu

  

Polscy hokeiści wygrali w Gdańsku z Japonią 3:2 w drugim piątkowym meczu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości. W inauguracyjnym spotkaniu Włochy pokonały po dogrywce 4:3 Węgrów. "Cieszy zwycięstwo, ale martwią głupie kary. Bardzo dobra była druga tercja, natomiast w trzeciej zabrakło nam ataku" – przyznał trener polskich hokeistów Tomasz Valtonen.

Za wielu pozytywów w tym spotkaniu nie było. Przy stanie 3:1 powinniśmy podwyższyć wynik, tymczasem tracimy bramkę i doprowadzamy do nerwowej końcówki. Musimy grać przez 60 minut, a nie w wybranych fragmentach meczu

– podkreślił trener.

Japończycy będą na przełomie kwietnia i maja jednym z rywali biało-czerwonych w mistrzostwach świata Dywizji 1B. Poza tym w Katowicach zagrają także Serbowie, Litwini, Estończycy i Ukraińcy.

Ten mecz był dla nas dobrym przetarciem. Wydaje mi się, że podczas mistrzostw świata składy obu ekip specjalnie nie będą się różnić, zatem mamy pewne rozeznanie, czego możemy spodziewać się po tym zespole.

W sobotę o 15 Polska zmierzy się w Gdańsku z Włochami, które w pierwszym piątkowym spotkaniu pokonały po dogrywce 4:3 Węgrów. Ta ostatnia drużyna zagra o 18 z Japonią.

W dzisiejszej potyczce bardzo dobrze spisywał się Ondrej Raszka, ale w sobotę dojdzie do roszady i z Włochami będzie bronił John Murray. Planuję także inne zmiany w składzie, także w poszczególnych piątkach. Mamy w kadrze jeszcze kilku zawodników i chcę, żeby podczas tego turnieju wszyscy pojawili się na lodzie.

                  

Polska - Japonia 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Keigo Minoshima (16), 1:1 Aron Chmielewski (19), 2:1 Mateusz Bryk (34), Szymon Marzec (36), 3:2 Shogo Nakajima (51).

Kary - Polska - 12, Japonia - 4 minuty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kornik zagraża milionowi hektarów lasów

/ Jiří Berkovec [Public domain]

  

Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny powołał specjalny zespół, który ma zaplanować działania leśników w reakcji na gradację kornika w całej Polsce - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"GPC" podaje, że kornik drukarz i kornik ostrozębny są problemem w całej Europie - susza i erozja gleb sprawiają, że owady te mają idealne warunki, atakując osłabione świerki.

O tym, że problem jest poważny, mówi również w tygodniku "Gazeta Polska" dyrektor Lasów Państwowych dr Andrzej Konieczny.

Jak twierdzi, zjawisko jest bardzo dynamiczne i powoduje nagłe zasychanie drzew. "Drzewa, stojąc, zasychają, tak jakby nagle coś wyssało z nich wodę. Objawy są dynamiczne, nie jest to zwykłe schnięcie polegające na tym, że najpierw uschnie jedna gałąź, a później kolejna. Drzewa zaatakowane szybko obumierają. Obecnie szacuje się, że zjawisko może objąć obszar nawet 1 mln ha w Polsce" – mówi w tygodniku dr Andrzej Konieczny. Jak informuje, do końca roku gotowy ma być plan kryzysowy Lasów Państwowych.

Gazeta zwraca uwagę, że to o tyle istotne, że obszar klęskowy jest ok. 12,5 razy większy niż największy w historii huragan, który w 2017 r. zniszczył 80 tys. ha lasów. "Do końca roku mamy poznać prognozy i sposoby rozwiązania problemu. Już dzisiaj wiadomo, że koszty będą ogromne" - wskazuje "GPC".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl