Anita Włodarczyk rozpoczęła przygotowania do igrzysk

/ Citizen59 [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

  

Cały plan rozpisany, walizki prawie spakowane, ustalony cel - złoty medal olimpijski w Tokio. Anita Włodarczyk zaczęła przygotowania do najważniejszego sezonu czterolecia. Na razie ostrożnie i z wyczuciem, na pełne obroty chce wejść na pierwszym zgrupowaniu w Japonii.

Na razie na pierwszym planie i nadal najważniejsza jest rehabilitacja. W połowie lipca Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska, zdecydowała się na operację kolana. Jeszcze nie wróciła do pełni sił, ale rozpoczęła już pierwsze treningi. Anita Włodarczyk przyznaje:

Można powiedzieć, że zaczęłam rozgrzewkę przed wejściem w mocny trening. Jeszcze tych pierwszych, najgorszych zakwasów nie miałam, ale wiem, że mnie czekają. Pewnie pojawią się na pierwszym zgrupowaniu. Najważniejsze, że z kolanem jest coraz lepiej, ale nadal dużo czasu poświęcam rehabilitacji i wzmocnieniu.

Anita Włodarczyk odebrała niedawno "zaległy" medal za igrzyska w Londynie. Teraz przygotowuje się do walki o kolejne złoto!

Za rzucaniem młotem już się stęskniła. Nie robiła tego od lipca i czuje prawdziwy "głód". Wie jednak, że nie można niczego sztucznie przyspieszać. To mogłoby jej tylko zaszkodzić, a wiadomo, że cel na sezon 2020 może być tylko jeden - trzeci złoty medal olimpijski.

Dlatego m.in. aż trzy razy odwiedzi w najbliższych 10 miesiącach Japonię. Chce poznać klimat, zwyczaje, kuchnię, by uniknąć później jakichkolwiek zaskoczeń. W Kraju Kwitnącej Wiśni już raz była na rekonesansie. W październiku ubiegłego roku. Chcieli wraz ze szkoleniowcem Krzysztofem Kaliszewskim sprawdzić bazę treningową na przyszły sezon. Znaleźli ją w Takasaki. Mieście oddalonym o ok. 120 km od Tokio, gdzie rozgrywane będą na przełomie lipca i sierpnia igrzyska.

Warunki są bardzo dobre. Jest tam wszystko, czego będziemy potrzebować. Koło jest przygotowane, hala, siłownia, dobra kuchnia.

Walizki też już prawie spakowane, bo wylot zaplanowany jest na 25 listopada. Pierwsze zgrupowanie potrwa miesiąc. Włodarczyk wróci tuż przed świętami, ale w Polsce nie spędzi zbyt wiele czasu.

W zeszłym sezonie przygotowania zaczęliśmy od obozu w Arłamowie. Teraz z tego zrezygnowaliśmy, bo zwyczajnie nie byłam jeszcze gotowa na takie obciążenia. Wolałam skupić się na rehabilitacji, żeby naprawdę niczego nie zaniedbać. Ale od dwóch tygodni zaczęłam już treningi na górne partie ciała, także zaczynam wchodzić w odpowiedni rytm.

Włodarczyk to najbardziej utytułowana zawodniczka w rzucie młotem. Ma w dorobku dwa złote medale olimpijskie oraz po cztery mistrzostw świata i Europy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tomczyk śpiewał hymn, sprawdzając na komórce słowa. Szefernaker: Niepoważne i żenujące

Cezary Tomczyk / sejm.gov.pl (screenshot)

  

- Niestety, już wczorajszy wieczór w Sejmie, po przegłosowaniu marszałka Grodzkiego, politycy PO wstają, śpiewają hymn, wykorzystują to, że w sytuacji, gdy odgrywany jest hymn, cały parlament wstanie, wykorzystują to tylko do tego, by wykazać radość ze zwycięstwa pana Grodzkiego w Senacie.To jest niepoważne - tak wczorajszą sytuację w Sejmie komentuje w programie "#Jedziemy" Paweł Szefernaker, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Po wczorajszej wczesnopopołudniowej części posiedzenia Sejmu wielu komentatorów zwróciło uwagę na nieco inną atmosferę, niż ta która dominowała na obradach Sejmu poprzedniej kadencji. Poza kilkoma drobnymi incydentami obrady przebiegały w sposób spokojny i stonowany.

- Z wielką radością wysłuchałem tutaj oświadczeń partii, a także i koła, chociaż tutaj mieliśmy do czynienia z pewną różnicą, i podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej

- tak atmosferę wystąpień przed głosowaniem na marszałka Sejmu ocenił z sejmowej mównicy prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Marszałkiem została kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Witek, wybrana głosami posłów PiS, PSL oraz Lewicy. Posłowie KO wstrzymali się od głosu, a przeciw zagłosowali parlamentarzyści Konfederacji.

Wczorajsze obrady komentował dzisiaj w programie Michała Rachonia Paweł Szefernaker.

- Jeżeli opozycja rzeczywiście nie chce być opozycją totalną, chce normalnej dyskusji, to my oczywiście jesteśmy na to gotowi, ale przez ostatnie 4 lata opozycja zachowywała się wręcz odwrotnie. Myślę, że najbliższe dni będą sprawdzianem dla tych intencji - czy one są prawdziwe, czy nie

- mówił poseł PiS.

- Niestety, już wczorajszy wieczór w Sejmie, po przegłosowaniu marszałka Grodzkiego, politycy PO wstają, śpiewają hymn, wykorzystują to, że w sytuacji, gdy odgrywany jest hymn, cały parlament wstanie, wykorzystują to tylko do tego, by wykazać radość ze zwycięstwa pana Grodzkiego w Senacie.To jest niepoważne, to pokazuje, że z tą atmosferą, którą mieliśmy kilka godzin wcześniej, nie miało nic wspólnego

- dodał Szefernaker, nawiązując do zaintonowania z sejmowej mównicy przez Cezarego Tomczyka hymnu narodowego w związku z wyborem na marszałka Senatu kandydata opozycji, Tomasza Grodzkiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/296983-tomczyk-poderwal-poslow-do-hymnu-bowybrano-marszalka-senatu-nie-brakuje-glosow-krytyki]

- Warto zwrócić uwagę na to, że on [Tomczyk] miał położoną komórkę na pulpicie i gdy rozpoczynały się kolejne zwrotki hymnu, to patrzył, by ich nie pomylić. To było żenujące, to było wykorzystanie hymnu do sytuacji, w której chcieli pokazać radość z tego, że ich człowiek został marszałkiem Senatu. Za każdym razem, gdy rozpoczynała się kolejna zwrotka, pan poseł patrzył, czy dobrą zwrotkę śpiewa

- powiedział gość Michała Rachonia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl