Cała Polska będzie świętować niepodległość, a w Poznaniu... spotkanie z osobą transpłciową

Gdy 11 listopada cała Polska będzie obchodzić Święto Niepodległości - w Poznaniu akurat rusza... Tydzień Tolerancji. Jak podaje portal epoznan.pl wśród atrakcji tego "wyjątkowego" dnia ma się znaleźć między innymi "wywiad-rzeka z transpłciową kobietą".

/ pixabay.com/CC0/Kevin_Snyman

11 listopada w całej Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Poznaniacy w tym dniu świętują podwójnie - obchodzą bowiem imieniny ulicy św. Marcin, którą przechodzi Korowód Świętego Marcina.

W tym roku Poznań planuje świętować nieco inaczej. Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który obchodzony jest 16 listopada, miasto postanowiło zorganizować cały Tydzień Tolerancji - począwszy od 11 listopada.

W tym szczególnym dla Polaków dniu Poznaniacy, zamiast świętować niepodległość, będą mieli szansę na... spotkanie z osobą transpłciową. A konkretnie odbędzie się "wywiad-rzeka z transpłciową kobietą".

Poznański Tydzień Tolerancji to okazja, by powiedzieć stanowcze "nie" wykluczeniom i dyskryminacji. To okazja do zamanifestowania szacunku, akceptacji dla drugiego człowieka, którego na co dzień spotykamy na ulicach naszego miasta 

- mówi pełnomocniczka prezydenta Poznania do spraw polityki równościowej Stella Gołębiewska cytowana przez epoznan.pl.

 Źródło: epoznan.pl, niezalezna.pl,

 

#Poznań #Narodowe Święto Niepodległości

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo