Polacy na Dalekim Wschodzie świętują

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/crsntdesign

  

Polacy mieszkający na Dalekim Wschodzie świętują 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od Rangunu, przez Hanoi i Pekin, aż po Tokio, z okazji Święta Niepodległości placówki dyplomatyczne i grupy polonijne urządzają okolicznościowe przyjęcia i imprezy.

W Azji Południowo-Wschodniej świętowanie rozpoczęło się już w poniedziałek od koncertu muzyki polskiej i birmańskiej, zorganizowanego w Rangunie przez biuro przedstawicielskie Polski w Birmie (oficjalnie Biuro Ambasady RP w Tajlandii z siedzibą w Rangunie).

Wiele atrakcji zaplanowano na niedzielę 10 listopada. W Hongkongu już po raz drugi z inicjatywy prywatnej odbędzie się piknik na plaży z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie wpisuje się trwający Festiwal Kultury Polskiej „Polska Jesień w Hongkongu”, organizowany przez polski konsulat w Hongkongu i stowarzyszenie KochamPolske.HK.

Aktywny sposób świętowania proponuje Stowarzyszenie Polskie i Polski Klub Kolarski w Singapurze. W programie na niedzielę znalazł się rajd kolarski i rodzinny rajd rowerowy śladami polskich akcentów w Singapurze oraz wspólne biesiadowanie w parku.

Tego samego dnia Polskie Linie Lotnicze LOT planują uczczenie Dnia Niepodległości na lotnisku międzynarodowym Changi w Singapurze przy okazji przylotu i odlotu bezpośredniego rejsu na trasie WAW-SIN-WAW. W planach są dekoracje i drobne upominki dla pasażerów.

W ogrodzie ambasady RP w Hanoi 13 listopada odbędzie się duże przyjęcie, głównie dla Polaków i wietnamskich absolwentów polskich uczelni wyższych. Wśród przewidzianych atrakcji jest prezentacja kulinarna polskiej kucharki wietnamskiego pochodzenia Oli Nguyen oraz pokaz mody projektantki Wiktorii Nguyen.

Ola Nguyen, zwyciężczyni konkursu telewizyjnego MasterChef, jest centralną postacią rozpoczętego w piątek i organizowanego przez ambasadę Tygodnia Kuchni Polskiej w stolicy Wietnamu. Odbywa się on w hotelu Metropole, uznawanym za jeden z najlepszych w Hanoi.

Ambasada w Pekinie na 11 listopada zaplanowała recital fortepianowy dla Polaków mieszkających w Chinach i Chińczyków zainteresowanych Polską, który wpisuje się w trwający chińskiej stolicy Festiwal Kultury Polskiej. Dzień później okolicznościowe przyjęcie z recitalem fortepianowym z okazji Święta Niepodległości i Święta Wojska Polskiego organizuje ambasada RP i ataszat wojskowy w Tokio. Przyjęcia z okazji Święta Niepodległości urządzają również polskie ambasady w Bangkoku i Dżakarcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Mateusz Morawiecki odkrył karty. Poznaliśmy nowe kierownictwo Kancelarii Premiera

Zdjęcie ilustracyjne / Kancelaria Premiera

  

Premier Mateusz Morawiecki powołał kierownictwo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szefem kancelarii został ponownie Michał Dworczyk, poseł PiS Krzysztof Kubów - szefem gabinetu politycznego premiera, a Piotr Müller ponownie został powołany na stanowisko rzecznika rządu.

Podczas dzisiejszej uroczystości premier Morawiecki wręczył też akty powołania Łukaszowi Schreiberowi, który będzie kierował Komitetem Stałym Rady Ministrów.

Akt powołania otrzymał też Paweł Szrot, który podobnie jak w poprzedniej kadencji będzie pełnił funkcję zastępcy szefa Kancelarii Premiera.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl