Minister Dworczyk pozostaje w Kancelarii Premiera. "To będzie silna, biało-czerwona drużyna"

/ Michał Dworczyk / flickr.com/Kancelaria Premiera; Domena publiczna

  

To będzie silna, biało-czerwona drużyna - ocenił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak podkreślił, to "czas na kolejne lata ciężkiej pracy dla Polski". Dziś premier Mateusz Morawiecki zaprezentował kandydatów do Rady Ministrów.

W piątek premier Matusz Morawiecki ogłosił skład nowego rządu.

Nowy rząd będzie bardzo sprawną i dobrą drużyną, która będzie pracowała dla realizacji celów krótko, średnio- i długofalowych

- powiedział Morawiecki. Dodał, że rząd będzie realizował dotychczasowe zapowiedzi.

Dworczyk w swoim wpisie na Twitterze podziękował także premierowi, że nadal będzie kierował KPRM.

Jestem zaszczycony, że w nowym rządzie Pana Premiera Mateusza Morawieckiego będę nadal kierował pracami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

- napisał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"To należy natychmiast usunąć!". Muzeum Auschwitz pisze do szefa Amazona

/ pixabay.com/RonPorter

  

- Takie książki należy natychmiast usunąć - z takim apelem Muzeum Auschwitz zwróciło się do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, by z popularnego sklepu internetowego usunięto książki nazistowskich propagandzistów, m.in. Juliusa Streichera. Był to zagorzały antysemita, wydawca "Der Stuermera" i współorganizator wielu pogromów i innych aktów eksterminacji ludności żydowskiej.

"Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko w Internecie na @AmazonUK. Książki autorów jak Julius Streicher można znaleźć również na @amazon i @AmazonDE. Takie książki należy natychmiast usunąć" – podało na Twitterze Muzeum.

Placówka zilustrowała swój wpis skanem stron Amazon, na których oferowane są angielskie i francuskie tłumaczenia antysemickich książek Streichera, także kierowanych do dzieci.

O to samo do brytyjskiego oddziału Amazon zaapelował też Holocaust Educational Trust. Na Twitterze napisali: „Nie ma miejsca na nazistowską propagandę na elektronicznych półkach z książkami w naszym kraju. Wzywamy @AmazonUK, by usunął nazistowską propagandę, którą sprzedaje”.

Pod koniec ub.r. Amazon – po apelach Muzeum Auschwitz - wycofał z oferty ozdoby świąteczne, otwieracz do butelek oraz podkładkę pod mysz ze zdjęciami obozu Auschwitz. Oświęcimskie muzeum podkreślało wówczas, że sprzedaż produktów ze zdjęciami miejsca, w którym Niemcy zgładzili ponad 1,1 mln osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości, świadczy o braku szacunku dla ofiar. [polecam:https://niezalezna.pl/300028-osobliwe-gadzety-z-widokami-z-auschwitz-muzeum-obozu-reaguje-i-sa-pierwsze-efekty]

Holocaust Educational Trust jest brytyjską organizacją charytatywną, która przybliża młodzieży historię Holokaustu.

Julius Streicher był jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli nazizmu i antysemityzmu. Był wydawcą pisma propagandowego "Der Stuermer" i współorganizatorem eksterminacji Żydów przez III Rzeszę. Podczas procesu przywódców niemieckich w Norymberdze został skazany na śmierć za zbrodnie przeciw ludzkości i stracony w 1946 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts