Premier przedstawił nowy rząd. Tomasz Sakiewicz wskazuje na istotne zmiany

/ Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Tak naprawdę pozbawia to polityków pewnego rodzaju władzy związanej z rozdawaniem stanowisk w spółkach i podpisywaniem różnego typu kontraktów, a jest to przesunięte do człowieka, który blisko współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim. Pytanie tylko, ile będzie tych spółek - czy to będą wszystkie, czy część pozostanie w ministerstwach - mówi o nowym resorcie Jacka Sasina, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii blisko trzy godziny omawiał strukturę i skład rządu. Jego skład przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd - kandydaci jacy zostali poparci przez Komitet Polityczny PiS - jest w dużej mierze rządem kontynuacji.

W rozmowie z Niezalezna.pl redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" zwrócił uwagę, że "rząd został zmieniony funkcjonalnie".

Jest więcej ministrów, którzy będą musieli dobrze współpracować z premierem i tworzyć jedną drużynę. Zlikwidowano część resortów i w ten sposób zniknęło stanowisko dla ministra Tchórzewskiego. Bardzo wzmocniono pion europejski i to widać bardzo wyraźnie, bo utworzono aż dwa resorty - jeden zajmujący się funduszami, drugi polityką unijną i to są ewidentnie ministerstwa podporządkowane premierowi

- mówił.

Redaktor podkreślił, że "nie sprawdziły się  doniesienia o ewentualnych zmianach w Ministerstwie Rolnictwa i Ministerstwie Zdrowia, a to oznacza, że dotychczasowa praca tych ministrów została dobrze oceniona".

Potwierdziło się wzmocnienie pozycji Mariusza Kamińskiego, który utrzymał MSWiA. Wydaje się, że bardzo silną i niezależną pozycję będzie miał Mariusz Błaszczak

- dodał.

Tomasz Sakiewicz zauważył, że "bardzo ciekawe będzie nowe ministerstwo, którym kierował będzie Jacek Sasin".

Ile spółek zostanie włączonych pod jego nadzór. Tak naprawdę pozbawia to polityków pewnego rodzaju władzy związanej z rozdawaniem stanowisk w spółkach i podpisywaniem różnego typu kontraktów, a jest to przesunięte do człowieka, który blisko współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim. Pytanie tylko, ile będzie tych spółek - czy to będą wszystkie, czy część pozostanie w ministerstwach

- zwrócił uwagę.

Redaktor wskazał, że "poza tym jednak rząd przypomina ten stary".

Niektóre zmiany były spodziewane, bo po wyborach europejskich niektóre ministerstwa zostały obsadzone niemalże z łapanki, kiedy część ministrów odeszła do Parlamentu Europejskiego. Dzisiaj można powiedzieć, że te zmiany są bardziej świadome i był pewien czas na przemyślenia

- mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada chce zakazu terapii osób homoseksualnych. Modlitwa za nie będzie... przestępstwem

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Chrześcijańska psychoterapeutka z Kanady dr. Ann Gillies ostrzega, że ustawa federalna kryminalizująca „terapię konwersyjną” w Kanadzie zakazuje modlitwy i poradnictwa duchowego dla osób z niechcianym pociągiem do osób tej samej płci. „Ostatecznym celem jest uciszenie chrześcijańskiego kościoła w Kanadzie” - twierdzą krytycy ustawy.

„Ma to nas uciszyć. Jest to postępowanie całkowicie totalitarne”- powiedziała emerytowana ekspert w zakresie porad dla osób, które przeżyły skomplikowaną traumę.

„Chodzi o zakazanie ... centralnej służbie Kościoła, która jest nawróceniem… I chodzi o zakazanie posługi złamanym sercom”, powiedziała dr Ann Gillies, autorka książki „Closing the Floodgates”, analizy propagandy promującej rewolucję seksualną.

„I teraz zakazuje się możliwości nawrócenia, nie terapii nawracającej, ale mocy Boga do zmiany ludzi. To naprawdę stanowi istotę tego projektu ”

- mówi.

Gillies powiedziała pastorom i kapłanom podczas spotkania zorganizowanego przez kanadyjską krajową prorodzinną polityczną grupę lobbingową, że wypowiada się na temat Ustawy S-202, ponieważ „ma kontakt ze społecznością LGBTQ od 40 lat”.

Przedmiotowy projekt ustawy federalnej S-202, wprowadzony przez emerytowanego już senatora Serge'a Joyal'ego, a obecnie pod kierunkiem senatora René Cormiera jest aktualnie w drugim czytaniu.

S-202 definiuje „terapię konwersyjną” jako:

wszelkie praktyki, leczenie lub usługi mające na celu zmianę orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej lub wyeliminowanie lub ograniczenie pociągu seksualnego lub zachowań seksualnych między osobami tej samej płci. 

Ta definicja jest tak szeroka, że gdyby uchwalono Ustawę S-202, pastorzy nie mogliby odradzać oglądania homoseksualnej pornografii oraz promować 12-etapowych programów, takich jak Odwaga - które pomagają katolikom a także protestantom, którzy mają pociąg do tej samej płci, żyć w czystości.

Krytycy ustawy zwracają uwagę, że konsekwencją S-202 będzie zakazanie duchowych porad osobom homoseksualnym a także przeprowadzanie egzorcyzmów. Rządowi eksperci zdefiniowali terapię konwersyjną jako „każdą formę terapii, w tym indywidualną terapię rozmową, terapię behawioralną lub awersyjną, terapię grupową, modlitwę duchową, egzorcyzm i / lub terapie medyczne lub lekowe, które mają na celu aktywną zmianę czyjejś orientacji seksualnej, tożsamości płciowej lub wyrażenie płci”.

Gillies podkreśliła, że placówki medyczne, zwłaszcza Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) i Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (CPA), w pełni stoi za takimi zakazami, od dziesięcioleci i aktywnie „tłumi” badania, które wspierają „opłacalność zmian i że ludzie mogą się zmienić bez szkody dla samego siebie ”- powiedziała Gillies.

„Mylą się. Okłamywali nas przez lata. I nadszedł czas, aby ktoś wstał i mówił o tym” - dodała.

Tymczasem dr Robert Spitzer został zmuszony do wycofania badania z 2001 r., w którym stwierdzono, że 66% mężczyzn i 44% kobiet „osiągnęło dobre funkcjonowanie heteroseksualne” po otrzymaniu leczenia i odpowiedniej terapii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lifesitenews.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts