Prof. Chwedoruk tłumaczy "dualizację" w Ministerstwie Środowiska. Zwraca uwagę na wiek ministra Wosia

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. Adam Guz/KPRM; Domena publiczna

  

Zagadnienia z obszaru ekologii wdarły się do świadomości wielu wyborców - mówił w rozmowie z Niezalezna.pl politolog prof. Rafał Chwedoruk, akademik Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do zaproponowanych dziś zmian w Radzie Ministrów.

Tuż po zakończonym komitecie politycznym Prawa i Sprawiedliwości, premier oraz lider PiS przedstawili propozycję nowego rządu. W przeważającej większości na stanowiskach pozostają ministrowie z poprzedniego rządu. Prof. Chwedoruk, pytany o słuszność tezy "rządu kontynuacji dobrej zmiany", odpowiedział:

To nie ulega wątpliwości. Paradoks tych wyborów, tj. umocnienie społecznej legitymizacji do sprawowania władzy przy rekordowej frekwencji, a jednocześnie osłabienie politycznych podstaw sprawowania władzy, niejako skazuje Prawo i Sprawiedliwość na ostrożne poruszanie się w wymiarach programowym i personalnym.

Nasz rozmówca wskazał, że w dzisiejszej konferencji zaskakujące była jej oszczędna forma. „Moment jej zwołania zdawał się sugerować, że usłyszymy dużo więcej, w tym kwestie strategiczne. Mamy dziś piątek, co oznacza, że daje to możliwość zaabsorbowania opinii publicznej przez następne 72 godziny” - podkreślił.

Politolog szczególną uwagę zwrócił na „dualizację resortu środowiska”. „Zagadnienia z obszaru ekologii wdarły się do świadomości wielu wyborców więc to na pewno wyjście temu naprzeciw” – tłumaczył. 

Wiek pana ministra Wosia wskazuje na to, że PiS szczególnie -w kontekście tematu ekologii- będzie starało się wychodzić naprzeciw opinii publicznej i nie doprowadzić do tego, by te kwestie stały się kanwą protestów. W wielu państwach świata w takowych brali udział niewiele młodsi od ministra Wosia

- ocenił.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pan Jacek Czaputowicz. Przy czym tutaj nastąpi istotna zmiana. W tym przypadku ta zmiana jest duża; otóż cały „pion europejski”, tak to można ogólnie nazwać, będzie częścią KPRM-u. Poprosiłem pana ministra Konrada Szymańskiego, żeby kontynuował swoją dzisiejszą misję

- powiedział Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Prof. Chwedoruk, odnosząc się do zmiany w MSZ wskazał, że to „pochodna wielu czynników”.

Wiadomo było, choćby po doświadczeniach pierwszych rządów PiS poprzedniej dekady, że kwestie polityki zagranicznej będą jednymi z najtrudniejszych. Przy wszystkich zakrętach, udało się mimo wszystko utrzymać to, co najważniejsze, tj. wzmocnienie relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz utrzymanie Grupy Wyszehradzkiej, jako efektywnie funkcjonującego czynnika

- wskazał politolog.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada chce zakazu terapii osób homoseksualnych. Modlitwa za nie będzie... przestępstwem

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Chrześcijańska psychoterapeutka z Kanady dr. Ann Gillies ostrzega, że ustawa federalna kryminalizująca „terapię konwersyjną” w Kanadzie zakazuje modlitwy i poradnictwa duchowego dla osób z niechcianym pociągiem do osób tej samej płci. „Ostatecznym celem jest uciszenie chrześcijańskiego kościoła w Kanadzie” - twierdzą krytycy ustawy.

„Ma to nas uciszyć. Jest to postępowanie całkowicie totalitarne”- powiedziała emerytowana ekspert w zakresie porad dla osób, które przeżyły skomplikowaną traumę.

„Chodzi o zakazanie ... centralnej służbie Kościoła, która jest nawróceniem… I chodzi o zakazanie posługi złamanym sercom”, powiedziała dr Ann Gillies, autorka książki „Closing the Floodgates”, analizy propagandy promującej rewolucję seksualną.

„I teraz zakazuje się możliwości nawrócenia, nie terapii nawracającej, ale mocy Boga do zmiany ludzi. To naprawdę stanowi istotę tego projektu ”

- mówi.

Gillies powiedziała pastorom i kapłanom podczas spotkania zorganizowanego przez kanadyjską krajową prorodzinną polityczną grupę lobbingową, że wypowiada się na temat Ustawy S-202, ponieważ „ma kontakt ze społecznością LGBTQ od 40 lat”.

Przedmiotowy projekt ustawy federalnej S-202, wprowadzony przez emerytowanego już senatora Serge'a Joyal'ego, a obecnie pod kierunkiem senatora René Cormiera jest aktualnie w drugim czytaniu.

S-202 definiuje „terapię konwersyjną” jako:

wszelkie praktyki, leczenie lub usługi mające na celu zmianę orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej lub wyeliminowanie lub ograniczenie pociągu seksualnego lub zachowań seksualnych między osobami tej samej płci. 

Ta definicja jest tak szeroka, że gdyby uchwalono Ustawę S-202, pastorzy nie mogliby odradzać oglądania homoseksualnej pornografii oraz promować 12-etapowych programów, takich jak Odwaga - które pomagają katolikom a także protestantom, którzy mają pociąg do tej samej płci, żyć w czystości.

Krytycy ustawy zwracają uwagę, że konsekwencją S-202 będzie zakazanie duchowych porad osobom homoseksualnym a także przeprowadzanie egzorcyzmów. Rządowi eksperci zdefiniowali terapię konwersyjną jako „każdą formę terapii, w tym indywidualną terapię rozmową, terapię behawioralną lub awersyjną, terapię grupową, modlitwę duchową, egzorcyzm i / lub terapie medyczne lub lekowe, które mają na celu aktywną zmianę czyjejś orientacji seksualnej, tożsamości płciowej lub wyrażenie płci”.

Gillies podkreśliła, że placówki medyczne, zwłaszcza Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) i Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (CPA), w pełni stoi za takimi zakazami, od dziesięcioleci i aktywnie „tłumi” badania, które wspierają „opłacalność zmian i że ludzie mogą się zmienić bez szkody dla samego siebie ”- powiedziała Gillies.

„Mylą się. Okłamywali nas przez lata. I nadszedł czas, aby ktoś wstał i mówił o tym” - dodała.

Tymczasem dr Robert Spitzer został zmuszony do wycofania badania z 2001 r., w którym stwierdzono, że 66% mężczyzn i 44% kobiet „osiągnęło dobre funkcjonowanie heteroseksualne” po otrzymaniu leczenia i odpowiedniej terapii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lifesitenews.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts