Uciekał przed policją, grozi mu 10 lat

/ policja.gov.pl

  

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Patrykowi G., któremu zarzucono sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy drogowej podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem.

Jak informuje Prokuratura Wojewódzka w Opolu, akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z 17 sierpnia 2019 roku w Kędzierzynie-Koźlu, których uczestnikiem był oskarżony Patryk G.

Według ustaleń śledztwa tego dnia jadący oznakowanym radiowozem patrol policji próbował zatrzymać osobowego opla, w którym mogły być osoby biorące udział w bójce między pseudokibicami. Pomimo znaków wzywających do zatrzymania prowadzący oplem Patryk G. nie zatrzymał się do kontroli. Do prowadzącego pościg radiowozu dołączył drugi pojazd policji. Oskarżony próbował zepchnąć z drogi ścigających go policjantów i zajeżdżał im drogę, poruszając się ulicami miasta z prędkością przekraczającą 100 km/h. Uciekając przed pościgiem kilkukrotnie zmuszał innych kierowców do zjechania z drogi, by uniknąć zderzenia.

Dopiero po przejechaniu 11 km i staranowaniu radiowozu Patryk G. zatrzymał się. Wówczas też został ujęty przez funkcjonariuszy.

Oskarżonemu przedstawiono szereg zarzutów - m.in. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy lądowej, dopuszczenia się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, choć zaprzeczył, że dokonał napaści na policjantów.

Decyzją sądu Patryk G. został tymczasowo aresztowany. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Moskwa: ponad tysiąc zarażonych

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/designerpoint

  

W Moskwie odnotowano ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Ocenił, że sytuacja "przeszła w nową fazę". Dzień wcześniej przypadków zachorowań w Moskwie było ponad 800.

"Sytuacja związana z rozprzestrzenieniem się koronawirusa przeszła w nową fazę. Odnotowano już ponad tysiąc przypadków choroby w Moskwie"

- napisał Sobianin na swojej stronie internetowej.

Mer Moskwy ocenił przestrzeganie w mieście zaleceń władz, które od początku weekendu zarządziły dni wolne od pracy w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii. "Za wcześnie jest, by na podstawie pierwszego dnia wyciągać ostateczne wnioski, ale ogółem mechanizm dystansu społecznego zaczął działać" - napisał Sobianin. Podziękował mieszkańcom Moskwy za to, że większość z nich "posłuchała zaleceń władz i pozostała w domu".

Jak poinformował, w sobotę w Moskwie zamkniętych było 14,9 tys. placówek żywienia zbiorowego i ponad 40 tys. sklepów. Liczba ludzi w metrze zmniejszyła się trzykrotnie w porównaniu ze zwykłą sobotą, dwa razy mniej pasażerów niż normalnie jeździło transportem naziemnym. Powołując się na dane z telefonów komórkowych, mer wskazał, że dwie trzecie abonentów w wieku powyżej 65 lat nie wychodzi z domu, jednak ok. 20 proc. osób w tym wieku wybrało się na dalsze wyprawy.

Sobianin opublikował także zdjęcie z jednego z parków, gdzie widać idące grupy ludzi i zauważył, że w sobotę "wesołe kompanie" urządzały grilla na świeżym powietrzu.

Zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie odległości 2 metrów między sobą. Wskazał na przykład - jak to ujął - "nieszczęsnych miast włoskich i hiszpańskich" i poprosił, by przez kolejny tydzień pozostawać w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts