Uciekał przed policją, grozi mu 10 lat

/ policja.gov.pl

  

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Patrykowi G., któremu zarzucono sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy drogowej podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem.

Jak informuje Prokuratura Wojewódzka w Opolu, akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z 17 sierpnia 2019 roku w Kędzierzynie-Koźlu, których uczestnikiem był oskarżony Patryk G.

Według ustaleń śledztwa tego dnia jadący oznakowanym radiowozem patrol policji próbował zatrzymać osobowego opla, w którym mogły być osoby biorące udział w bójce między pseudokibicami. Pomimo znaków wzywających do zatrzymania prowadzący oplem Patryk G. nie zatrzymał się do kontroli. Do prowadzącego pościg radiowozu dołączył drugi pojazd policji. Oskarżony próbował zepchnąć z drogi ścigających go policjantów i zajeżdżał im drogę, poruszając się ulicami miasta z prędkością przekraczającą 100 km/h. Uciekając przed pościgiem kilkukrotnie zmuszał innych kierowców do zjechania z drogi, by uniknąć zderzenia.

Dopiero po przejechaniu 11 km i staranowaniu radiowozu Patryk G. zatrzymał się. Wówczas też został ujęty przez funkcjonariuszy.

Oskarżonemu przedstawiono szereg zarzutów - m.in. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy lądowej, dopuszczenia się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, choć zaprzeczył, że dokonał napaści na policjantów.

Decyzją sądu Patryk G. został tymczasowo aresztowany. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ofiary śmiertelne antyrządowych zamieszek

/ https://www.youtube.com/watch?v=gwjYnXSLb5Y

  

- Dwóch demonstrantów zginęło dzisiaj w nocy w Bagdadzie w antyrządowych zamieszkach na mostach prowadzących do pilnie strzeżonej rządowo-dyplomatycznej Zielonej Strefy na zachodnim brzegu rzeki Tygrys - poinformowały źródła w irackich władzach.

Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciele sił bezpieczeństwa i służb medycznych poinformowali w czwartek, że jedna osoba poniosła śmierć, gdy funkcjonariusze użyli ostrej amunicji w celu wyparcia demonstrantów z mostu Ahrar. Druga zginęła na następnym z biegiem Tygrysu moście Sinak od uderzenia granatem z gazem łzawiącym w głowę. Ponadto co najmniej 36 innych osób zostało rannych.

Od tygodni protestujący próbują sforsować oba te mosty oraz położony poniżej nich sąsiedni most Dżumhurija.

Od początku października w Iraku trwają społeczne wywołane brakiem miejsc pracy oraz nieregularnymi dostawami prądu i wody pitnej. Polityków i władze obwinia się o chroniczną korupcję, blokującą odbudowę kraju po latach konfliktów religijnych i niszczycielskiej wojnie, w której pokonano Państwo Islamskie. Tłumienie zamieszek pociągnęło za sobą dotąd co najmniej 320 ofiar śmiertelnych

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl