Wkrótce przesłuchanie kandydatów na komisarzy PE. Londyński rząd wciąż bez propozycji

/ / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Przesłuchania kandydatów Rumunii, Węgier i Francji na komisarzy przed komisją prawną Parlamentu Europejskiego odbędą się we wtorek 12 listopada – podał dziś Parlament Europejski. Komisja zbada, czy w przypadku kandydatów nie występuje żaden konflikt interesów.

Francuz Thierry Breton, Węgier Oliver Varhelyi i Rumunka Adina Valean w czwartek będą odpowiadali na pytania europosłów poszczególnych komisji, którzy sprawdzą ich przygotowanie merytoryczne do pełnienia funkcji.

Wcześniej we wtorek staną przed komisją prawną PE, która będzie oceniać ich oświadczenia majątkowe i możliwość ewentualnego konfliktu interesów kandydatów.

Komisja prawna zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 12 listopada w godzinach 10–12 w celu zbadania deklaracji dotyczących konfliktu interesów wyznaczonych kandydatów na komisarzy. Zgoda komisji prawnej jest niezbędnym warunkiem przeprowadzenia przesłuchań przez właściwe komisje

- podał PE w piątek.

Taką procedurę będzie musiał przejść także kandydat na komisarza Wielkiej Brytanii, jednak rząd w Londynie nie podał jeszcze, kto nim będzie. Komisja Europejska poinformowała w piątek, że oczekuje, iż stanie się to "tak szybko jak to możliwe".

Na razie terminem, kiedy nowa KE ma objąć urząd, jest 1 grudnia, ale w Brukseli pojawiają się spekulacje, że może nie udać się jej utrzymać i cały proces zostanie jeszcze bardziej opóźniony aż do przyszłego roku. Od 1 listopada Komisja pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera przeszła w tryb administrowania, co oznacza, że wstrzymuje się z podejmowaniem ważnych decyzji politycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts