Prezydent odznaczy zasłużonych Polaków

/ prezydent.pl

  

- Prezydent Andrzej Duda w Święto Niepodległości weźmie udział w uroczystej zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, wręczy odznaczenia zasłużonym Polakom, w tym Ordery Orła Białego; złoży też kwiaty pod pomnikami Ojców Niepodległości - poinformował prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta na konferencji prasowej w Warszawie przedstawił planowane aktywności Andrzeja Dudy w Święto Niepodległości. Podkreślił, że jest to święto o charakterze państwowym, ale jednocześnie jest to święto obywatelskie współtworzone przez Polaków.

"Taka też będzie aktywność prezydenta"

- zapowiedział.

Dodał, że rano 11 listopada prezydent złoży kwiaty pod pomnikami Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

Prezydent weźmie też udział w Mszy św. w intencji ojczyzny, odprawionej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

O godz. 10:30 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe wybitnym Polakom: działaczom społecznym, ludziom kultury, sportowcom. Prezydent wręczy również najwyższe odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego.

W południe na placu Piłsudskiego prezydent będzie uczestniczył we wspólnym śpiewaniu hymnu. W ramach akcji organizowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" hymn jednocześnie będzie śpiewany w kilkuset miejscach w Polsce i za granicą. Następnie odbędzie się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem prezydenta.

Minister Kolarski poinformował, że o godz. 17:00 prezydent Duda weźmie udział w koncercie "Gramy dla Niepodległej", w ramach Festiwalu Niepodległości, który ma być zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie od godz. 14 do 21.

Świętowanie Andrzej Duda zakończy razem z mieszkańcami Rypina w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie przez cały dzień będą odbywać się koncerty i festyny z okazji Święta Niepodległości. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Watykan dostał sprzęt medyczny od Chin. "Stolica Apostolska bardzo docenia ten wielkoduszny gest"

  

Watykan otrzymał sprzęt medyczny w darze od Chin w związku z pandemią koronawirusa - poinformował dziś rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. W wydanym komunikacie wyraził wdzięczność za ten gest.

W nocie ogłoszono, że w ostatnich dniach za pośrednictwem chińskiego Czerwonego Krzyża i fundacji charytatywnej Hebei Jinde do watykańskiej apteki przysłano dary medyczne jako "wyraz solidarności narodu chińskiego i katolickich wspólnot z tymi, którzy są zaangażowani w pomoc osobom dotkniętym Covid-19 i w prewencję podczas trwającej epidemii".

- Stolica Apostolska bardzo docenia ten wielkoduszny gest i wyraża uznanie dla biskupów, katolickich wiernych, instytucji i wszystkich obywateli chińskich za tę humanitarną inicjatywę, zapewniając przy tym o szacunku i modlitwie Ojca Świętego

 - oświadczył watykański rzecznik.

Na przełomie stycznia i lutego, a więc w szczycie epidemii w Chinach, Watykan wysłał do tego kraju 700 tysięcy maseczek ochronnych. Była to odpowiedź na apel władz w Pekinie, które poprosiły wtedy Europę o pomoc i przekazanie sprzętu sanitarnego do walki z koronawirusem.

W inicjatywę zaangażowany był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski wraz z watykańską apteką i wspólnotą chińskich chrześcijan. Maseczki wysłane samolotem chińskich linii lotniczych trafiły do trzech prowincji, między innymi Hubei, gdzie znajdowało się pierwotne epicentrum zachorowań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts