Na dzisiaj zaplanowane jest posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Po jego zakończeniu zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego.

Müller zapytany został przez dziennikarzy o możliwy termin zaprzysiężenia nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

- Jeżeli pan prezydent takie terminy wyznaczy - a chcielibyśmy, żeby to odbyło się możliwie szybko - to zaprzysiężenie nowych ministrów mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu

- odpowiedział rzecznik rządu.

Zgodnie z przepisami dotychczasowy premier składa dymisję rządu w czasie pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji - pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji odbędzie się we wtorek 12 listopada. Następnie prezydent desygnuje premiera, który proponuje skład Rady Ministrów. Prezydent powołuje szefa rządu wraz z pozostałymi członkami Rady Ministrów w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu.

- W ramach zmiany rządu będzie zmienionych kilku ministrów i, co za tym idzie, będzie kilku nowych ministrów. Będą również zmiany o charakterze strukturalnym, czyli niektóre ministerstwa przejmą kompetencje innych ministerstw, zmienią się niektóre nazwy resortów. W związku z tym kilka zmian o charakterze strukturalnym również w rządzie zajdzie

 - mówił rzecznik rządu pytany o te kwestie przez dziennikarzy.

Müller wyjaśnił, że "nie będzie to rewolucja" w rządzie Morawickiego, a raczej "korekty". - Kilka istotnych dla funkcjonowania rządu zmian zajdzie w zakresie funkcjonowania Kancelarii Premiera - dodał.

Zapytany, czy resortów będzie więcej niż w dotychczasowym rządzie odpowiedział, że nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć, bo nie sprawdzał tych liczb. Müller nie odpowiedział też na pytanie, kto w nowym rządzie będzie pełnił funkcje wicepremiera. Poinformował, że skład rządu w piątek przedstawi premier Mateusz Morawiecki.

- Myślę, że nie będzie zaskoczenia w tym zakresie - ocenił.