Nasz 11 listopada

  

Dostajemy bardzo wiele zapytań o obchody Święta Niepodległości i co powinny tego dnia zrobić kluby „Gazety Polskiej”. Kluby z południowej Polski spotykają się w poniedziałek 11 listopada rano z naszymi przyjaciółmi z Węgier w Krakowie.

Tam będziemy wspólnie świętować. Swoje obchody organizuje Kancelaria Prezydenta RP w Warszawie na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zagospodarowuje Krakowskie Przedmieście, proponując liczne imprezy, włącznie ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Co do Marszu Niepodległości, oczywiście jeżeli któryś z klubów zamierza w nim uczestniczyć, powinien to robić pod swoim banerem i unikać występowania przy hasłach nielicujących z polską tradycją, a także kartą klubów. Musimy być szczególnie uważni ze względu na to, że znaczna część organizatorów Marszu Niepodległości jest zaangażowana w konkurencję polityczną wobec obecnego obozu władzy, a tej konkurencji wspierać nie chcemy. Natomiast sam Marsz to piękna idea i jeżeli ktoś chce w nim uczestniczyć, powinien to robić pod własnym banerem i pilnować, żeby nie zestawiono go z rzeczami, które nie mają nic wspólnego z tym, o co walczymy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts