Rezerwowe dowodzenie

/ flickr.com

  

W 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej zakończyło się dzisiaj intensywne szkolenie 1 Rezerwowego Dowództwa 17. WBZ.

Żołnierze rezerwy przybyli do Wielkopolskiej Brygady w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Po przeprowadzonym apelu ewidencyjnym, potwierdzającym tożsamość żołnierzy oraz ich wyposażenie, rezerwistów przywitał w murach 17-stki dowódca gen. bryg. Robert Kosowski. Przedstawił im ogólny plan i cel szkolenia, jakie założono do osiągnięcia oraz podkreślił, że jest ono wyjątkowe, ponieważ realizuje się je bardzo rzadko - czytamy na portalu 17. WBZ. 

Wcielonych żołnierzy zapoznano następnie z warunkami bezpieczeństwa oraz zakwaterowano w jednym z obiektów kompleksu koszarowego międzyrzeckiej brygady. 

Kolejny dzień to przede wszystkim duża dawka wiedzy teoretycznej, wyłożona rezerwistom przez najbardziej doświadczoną kadrę sztabu 17-stki, tak aby ich przygotować do prawidłowej realizacji zadań w strukturze stanowiska dowodzenia (SD) brygady podczas ćwiczenia epizodycznego. Szkoleni  w trakcie zajęć operacyjno-taktycznych zapoznani zostali z zapisami doktrynalnymi, warunkującymi prawidłowe przeprowadzenie procesu dowodzenia, a także obwarowaniami formalnymi w zakresie prowadzonej dokumentacji. Najistotniejszym jednak z punktu widzenia przeprowadzenia ćwiczenia było wprowadzenie w sytuację taktyczną w trakcie odprawy ustalającej i wydanie Rozkazu Bojowego - podaje wielkopolska brygada.

Środa i czwartek to już typowe wykonywanie praktycznych zadań na wyznaczonych stanowiskach funkcyjnych i żmudne zmaganie się z niełatwym procesem dowodzenia realizowanym na rozwiniętym w pełnym zakresie mobilnym SD brygady. Wariantowanie, rozważanie i symulacja działań wszystko w celu wypracowania najważniejszego dokumentu rozkazodawczego - informuje portal. 

Celem szkolenia 1-ego Rezerwowego Dowództwa Brygady było zapoznanie szkolonych z strukturą, wyposażeniem oraz specyfiką funkcjonowania Stanowiska Dowodzenia 17. WBZ. Uczyliśmy naszych zastępców podstaw planowania, dowodzenia i kierowania działaniami taktycznymi i ten cel udało się nam zrealizować. Z całą pewnością szkoleni wrócą z ćwiczenia bogatsi o zaktualizowaną wiedzę operacyjno-taktyczną

– komentuje szef Sekcji Operacyjnej 17.WBZ, cytowany przez oficjalny portal brygady. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ

Wczytuję komentarze...

Mateusz Morawiecki odkrył karty. Poznaliśmy nowe kierownictwo Kancelarii Premiera

Zdjęcie ilustracyjne / Kancelaria Premiera

  

Premier Mateusz Morawiecki powołał kierownictwo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szefem kancelarii został ponownie Michał Dworczyk, poseł PiS Krzysztof Kubów - szefem gabinetu politycznego premiera, a Piotr Müller ponownie został powołany na stanowisko rzecznika rządu.

Podczas dzisiejszej uroczystości premier Morawiecki wręczył też akty powołania Łukaszowi Schreiberowi, który będzie kierował Komitetem Stałym Rady Ministrów.

Akt powołania otrzymał też Paweł Szrot, który podobnie jak w poprzedniej kadencji będzie pełnił funkcję zastępcy szefa Kancelarii Premiera.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl