Testy pocisków PAC-3

/ mat. LM

  

Podczas przeprowadzonego w czwartek testu na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku dwa wyprodukowane przez firmę Lockheed Martin pociski PAC-3 Cost Reduction Initiative (CRI) przechwyciły cele w postaci dwóch taktycznych pocisków balistycznych.

Pociski PAC-3 CRI wspierają program nadzoru polowego (Field Surveillance Program - FSP) armii Stanów Zjednoczonych, zapewniając niezawodność i gotowość operacyjną rozmieszczonych w terenie pocisków PAC-3. W okresie siedmiu lat, w ramach programu PAC-3 CRI FSP, odbyło się trzynaście udanych przechwyceń, z których dwa ostatnie miały miejsce w dzisiejszym teście.

Przeprowadzony przez armię USA test powietrzny wykazał wyjątkową zdolność systemu Hit-to-Kill rodziny pocisków PAC-3, które chronią przed zagrożeniami poprzez bezpośredni kontakt z celem. Test ponownie potwierdził zdolność pocisków PAC-3 CRI do wykrywania, śledzenia i przechwytywania nadlatujących pocisków, spełniając założone wymagania. Strzelanie było obserwowane przez przedstawicieli armii USA oraz aktualnych i potencjalnych klientów pocisków PAC-3 w trybie procedury FMS.

PAC-3 CRI oraz MSE to pociski przechwytujące wysokiej prędkości, które chronią przed zagrożeniami z powietrza, takimi jak pociski balistyczne, pociski manewrujące oraz samoloty. Czternaście państw zakupiło obronne pociski przechwytujące PAC-3: Stany Zjednoczone, Niemcy, Kuwejt, Japonia, Katar, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Tajwan, Holandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rumunia, Polska, Szwecja i Bahrajn.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tomczyk śpiewał hymn, sprawdzając na komórce słowa. Szefernaker: Niepoważne i żenujące

Cezary Tomczyk / sejm.gov.pl (screenshot)

  

- Niestety, już wczorajszy wieczór w Sejmie, po przegłosowaniu marszałka Grodzkiego, politycy PO wstają, śpiewają hymn, wykorzystują to, że w sytuacji, gdy odgrywany jest hymn, cały parlament wstanie, wykorzystują to tylko do tego, by wykazać radość ze zwycięstwa pana Grodzkiego w Senacie.To jest niepoważne - tak wczorajszą sytuację w Sejmie komentuje w programie "#Jedziemy" Paweł Szefernaker, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Po wczorajszej wczesnopopołudniowej części posiedzenia Sejmu wielu komentatorów zwróciło uwagę na nieco inną atmosferę, niż ta która dominowała na obradach Sejmu poprzedniej kadencji. Poza kilkoma drobnymi incydentami obrady przebiegały w sposób spokojny i stonowany.

- Z wielką radością wysłuchałem tutaj oświadczeń partii, a także i koła, chociaż tutaj mieliśmy do czynienia z pewną różnicą, i podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej

- tak atmosferę wystąpień przed głosowaniem na marszałka Sejmu ocenił z sejmowej mównicy prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Marszałkiem została kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Witek, wybrana głosami posłów PiS, PSL oraz Lewicy. Posłowie KO wstrzymali się od głosu, a przeciw zagłosowali parlamentarzyści Konfederacji.

Wczorajsze obrady komentował dzisiaj w programie Michała Rachonia Paweł Szefernaker.

- Jeżeli opozycja rzeczywiście nie chce być opozycją totalną, chce normalnej dyskusji, to my oczywiście jesteśmy na to gotowi, ale przez ostatnie 4 lata opozycja zachowywała się wręcz odwrotnie. Myślę, że najbliższe dni będą sprawdzianem dla tych intencji - czy one są prawdziwe, czy nie

- mówił poseł PiS.

- Niestety, już wczorajszy wieczór w Sejmie, po przegłosowaniu marszałka Grodzkiego, politycy PO wstają, śpiewają hymn, wykorzystują to, że w sytuacji, gdy odgrywany jest hymn, cały parlament wstanie, wykorzystują to tylko do tego, by wykazać radość ze zwycięstwa pana Grodzkiego w Senacie.To jest niepoważne, to pokazuje, że z tą atmosferą, którą mieliśmy kilka godzin wcześniej, nie miało nic wspólnego

- dodał Szefernaker, nawiązując do zaintonowania z sejmowej mównicy przez Cezarego Tomczyka hymnu narodowego w związku z wyborem na marszałka Senatu kandydata opozycji, Tomasza Grodzkiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/296983-tomczyk-poderwal-poslow-do-hymnu-bowybrano-marszalka-senatu-nie-brakuje-glosow-krytyki]

- Warto zwrócić uwagę na to, że on [Tomczyk] miał położoną komórkę na pulpicie i gdy rozpoczynały się kolejne zwrotki hymnu, to patrzył, by ich nie pomylić. To było żenujące, to było wykorzystanie hymnu do sytuacji, w której chcieli pokazać radość z tego, że ich człowiek został marszałkiem Senatu. Za każdym razem, gdy rozpoczynała się kolejna zwrotka, pan poseł patrzył, czy dobrą zwrotkę śpiewa

- powiedział gość Michała Rachonia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl