Placido Domingo odwołuje swój występ przed Olimpiadą. Wszystko przez aferę z molestowaniem?

Placido Domingo / / ProtoplasmaKid [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Hiszpański tenor Placido Domingo, oskarżany o molestowanie seksualne przez 20 kobiet, zrezygnował z występu scenicznego, zaplanowanego na kwiecień 2020 r. w Japonii przed Olimpiadą w Tokio - poinformowali organizatorzy.

"Po dokładnych przemyśleniach podjąłem decyzję o nieuczestniczeniu w Operze Kabuki ze względu na złożoność projektu"

- tłumaczył słynny śpiewak, cytowany w oświadczeniu Komitetu Organizacyjnego ds. Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio, który przekazał, że liczył się z tą rezygnacją i przyjął do wiadomości decyzję Dominga.

Domingo wyraził nadzieję, że w najbliższej przyszłości będzie miał okazję wystąpić z artystami Kabuki - japońskiej formy teatralnej, w której grają tylko mężczyźni. Wyraził przy tym uznanie "dla połączenia dwóch tradycji teatralnych, które oznaczają połączenie dwóch kultur na tej samej scenie, w doskonałej harmonii z duchem igrzysk olimpijskich".

W oświadczeniu nie ma wzmianki o oskarżeniach o molestowanie seksualne wobec 78-letniego Domingo, ale artysta - jak zaznacza agencja AFP - był zmuszony ostatnio zrezygnować z kilku ceremonii i koncertów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

W październiku Domingo zrezygnował z funkcji dyrektora Opery w Los Angeles, którą sprawował od 2003 roku z powodu zarzutów o molestowanie seksualne, czego miał dopuszczać się przez lata kariery, poczynając od lat 80. Pod koniec września z tych samych powodów zrezygnował z pracy w nowojorskiej Metropolitan Opera, gdzie oczekiwano go w nowej produkcji "Makbeta" Giuseppe Verdiego.

Orkiestra filadelfijska i Opera w San Francisco odwołały występy Dominga zaplanowane na ten sezon, a Opera w Dallas odwołała koncert zaplanowany na marzec 2020 roku. Choć amerykańska kariera śpiewaka wydaje się dobiegać końca, Domingo nadal gra w całej Europie - wskazuje AFP. Owacyjnie został przyjęty na festiwalu w Salzburgu oraz w Szeged na Węgrzech, w październiku śpiewał także w Zurychu i Moskwie.

W połowie sierpnia agencja Associated Press podała, że dziewięć kobiet twierdzi, iż słynny tenor molestował je seksualnie, poczynając od późnych lat 80. Utrzymują, że Domingo pozwalał sobie wobec nich na nieodpowiednie gesty i nękał je telefonami. Jedna z nich powiedziała, że uprawiała z nim seks z obawy o swoją dalszą karierę. Na początku września AP podała, że zgłosiło się 11 kolejnych kobiet, utrzymujących, że były ofiarami seksualnych awansów, czynionych im przez słynnego tenora.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Olsztyn: biblioteka uniwersytecka umożliwia wypożyczanie książek

/ No machine-readable author provided. Umix assumed (based on copyright claims). / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

  

Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) w Olsztynie wprowadziła możliwość wypożyczania swoim pracownikom i studentom książek - można je zamawiać przez internet, a odbierać o wskazanej porze z przedsionka biblioteki.

Informacje o możliwości wypożyczenia książki z olsztyńskiej biblioteki UWM podały media uczelni. Poinformowano, że pracownicy naukowi i studenci mogą zamawiać książki mailowo lub za pomocą formularza internetowego. Jeżeli książki są dostępne, bibliotekarze kontaktują się z zamawiającym i ustalają dokładną godzinę ich odbioru.

Czytelnicy nie odbierają książek od bibliotekarza, ale z ustalonego wcześniej miejsca w przedsionku biblioteki.

Pracownicy naukowi umawiani są na odbiór książek od godz. 9 do godz. 11, a studenci od godz. 11 do godz. 13. Biblioteka zapewniła w mediach uczelnianych, że obiór książek jest tak zorganizowany, żeby użytkownicy się z sobą nie spotykali. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts