Węgrzy na Święcie Niepodległości

  

Po raz siódmy na zaproszenie klubów „Gazety Polskiej” przybędzie do Krakowa na obchody Narodowego Święta Niepodległości kilkusetosobowa grupa naszych przyjaciół z Węgier. Tą siedmioletnią tradycję zapoczątkował Wielki Wyjazd na Węgry w 2012 r. z okazji węgierskiego święta narodowego.

Wtedy razem z klubami „GP” do Budapesztu pojechało ponad 10 tys. Polaków. Zademonstrowaliśmy przyjaźń i poparcie dla Węgrów oraz polityki premiera Viktora Orbána. Pojechaliśmy, bo postliberalny i postsocjalistyczny establishment europejski zaciekle bronił układu międzynarodowych spekulantów, którzy doprowadzili Węgry na skraj bankructwa, a w Parlamencie Europejskim przewodniczący KE José Barroso rozwodził się nad zagrożeniem demokracji na Węgrzech. I dlatego, że już nie mogliśmy słuchać, jak polskie media celowo powielały bzdury europejskich agencji prasowych. Być może nasza obecność co roku w Budapeszcie pomogła Węgrom przetrwać atak lewaków z Europy. A może doświadczenia Węgrów uodporniły nas na całe zło, jakiego doświadczamy od 2015 r. od niektórych polityków europejskich? Na pewno 11 listopada przywitamy się tak, jak witają się starzy przyjaciele.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts