Kolejne pomysły eutanazistów

  

Od 2002 r., kiedy to w Belgii zezwolono na eutanazję, poszerzanie jej zakresu i kategorii osób, które mogą jej dokonać, trwa niemal nieprzerwanie. Postępy cywilizacji śmierci spowodowały banalizację umierania i zanik w tej materii oporu społecznego.

Eutanazja uważana jest już niemal za normalność, czy „akt medyczny jak każdy inny”. Eutanaziści idą w tej kwestii coraz dalej. Niewykluczone więc, że już niedługo Belgowie będą mogli prosić o eutanazję, bo już „spełnili swoje życie”. Debata taka trwa od 2017 r. Teraz jednak flamandzka partia liberalna Open VLD ponownie podnosi ten temat i chce rozszerzyć eutanazję na osoby „zmęczone życiem”. Niektórzy jeszcze tylko pytają, jak się ma to parcie do uśmiercania zwykłych ludzi do zakazu kary śmierci dla np. terrorystów i innych okrutnych zbrodniarzy, którzy przecież już także spełnili cel swojego życia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts