Wiceminister dostał pytanie o aktywnego polityka PiS. „Jestem przekonany, że wejdzie do rządu”

zdjęcie ilustracyjne / fot. Adam Guz/KPRM; Domena publiczna

  

Czy jeden z najbardziej aktywnych polityków młodego pokolenia w Prawie i Sprawiedliwości, Marcin Horała, zostanie w nowym rządzie ministrem? Waldemar Buda, obecny wiceminister inwestycji i rozwoju, nie ma wątpliwości, że szef komisji ds. wyłudzeń VAT znajdzie miejsce w Radzie Ministrów. - Dość dobrze porusza się w tematach infrastruktury i ja myślę, że w tych rejonach powinien zakotwiczyć w rządzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Buda.

Od kilku tygodni trwają spekulacje medialne dotyczącego tego, kto znajdzie się w składzie nowego rządu Zjednoczonej Prawicy. Na "giełdzie" pojawia się wiele nazwisk, zarówno dotychczasowych członków rządu, jak i osób nie związanych bezpośrednio z Radą Ministrów. Dziś w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń zapytał wiceministra inwestycji i rozwoju, Waldemara Budę, o szefa komisji ds. wyłudzeń VAT, Marcina Horałę, którego nazwisko wymieniano w mediach w kontekście m.in. resortu infrastruktury.

- Myślę, że zostanie ministrem, pytanie, czy konstytucyjnym, czy też wiceministrem lub sekretarzem stanu. Ja jestem przekonany, że do rządu wejdzie, bo nie sposób nie skorzystać z takich kompetencji, z takiej elokwencji. Bardzo mu kibicuję. (...) Nie mam żadnych wątpliwości, że wejdzie do rządu. Po prostu powinien tam z nami być

- powiedział Buda.

- Resort gospodarczy? - dopytywał Rachoń.

- Dość dobrze porusza się w tematach infrastruktury i ja myślę, że w tych rejonach powinien zakotwiczyć w rządzie, ale to oczywiście jest decyzja pana premiera, prezesa PiS i Komitetu Politycznego, który dziś się zbierze

- stwierdził wiceminister inwestycji i rozwoju.

Pytany o inne możliwe zmiany w strukturze rządu, Waldemar Buda powiedział, że "wszystko wskazuje na to, że podzielone zostanie ministerstwo energii".

- To nie tak, że zostanie zlikwidowane, bo te zadania zostaną przeniesione do innych ministerstw, zostanie połączone z innymi ministerstwami - zaznaczył polityk PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisja Europejska złożyła wniosek do TSUE. Chodzi o odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów

/ Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Komisja Europejska złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów - poinformował trybunał w Luksemburgu.

Sejm nie przyjął weta Senatu w sprawie odrzucenia w całości nowelizacji ustaw sądowych, rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Oznacza to, że nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

W komunikacie resort sprawiedliwości ocenił, że nowela "pozwoli utrwalić konstytucyjny standard apolityczności sędziów oraz realizuje zasadę transparentności organów władzy sądowniczej i sędziów".

- W żadnym przypadku nie ogranicza niezawisłości sędziów, którzy stanowią ważny element demokratycznego państwa prawa

- podkreśliło ministerstwo.

[polecam:https://niezalezna.pl/307479-sejm-odrzucil-uchwale-senatu-chodzi-o-nowelizacje-ustaw-sadowych]

Resort tłumaczy, że ustawa jest odpowiedzią na coraz częstsze sytuacje podające w wątpliwość apolityczność sędziów w Polsce, a także odnosi się do "budzącego zaniepokojenie postępowania tych sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując wydanym 19 listopada br. wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej".

Tymczasem, jak poinformował trybunał w Luksemburgu, Komisja Europejska złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts