Wiceminister dostał pytanie o aktywnego polityka PiS. „Jestem przekonany, że wejdzie do rządu”

zdjęcie ilustracyjne / fot. Adam Guz/KPRM; Domena publiczna

  

Czy jeden z najbardziej aktywnych polityków młodego pokolenia w Prawie i Sprawiedliwości, Marcin Horała, zostanie w nowym rządzie ministrem? Waldemar Buda, obecny wiceminister inwestycji i rozwoju, nie ma wątpliwości, że szef komisji ds. wyłudzeń VAT znajdzie miejsce w Radzie Ministrów. - Dość dobrze porusza się w tematach infrastruktury i ja myślę, że w tych rejonach powinien zakotwiczyć w rządzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Buda.

Od kilku tygodni trwają spekulacje medialne dotyczącego tego, kto znajdzie się w składzie nowego rządu Zjednoczonej Prawicy. Na "giełdzie" pojawia się wiele nazwisk, zarówno dotychczasowych członków rządu, jak i osób nie związanych bezpośrednio z Radą Ministrów. Dziś w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń zapytał wiceministra inwestycji i rozwoju, Waldemara Budę, o szefa komisji ds. wyłudzeń VAT, Marcina Horałę, którego nazwisko wymieniano w mediach w kontekście m.in. resortu infrastruktury.

- Myślę, że zostanie ministrem, pytanie, czy konstytucyjnym, czy też wiceministrem lub sekretarzem stanu. Ja jestem przekonany, że do rządu wejdzie, bo nie sposób nie skorzystać z takich kompetencji, z takiej elokwencji. Bardzo mu kibicuję. (...) Nie mam żadnych wątpliwości, że wejdzie do rządu. Po prostu powinien tam z nami być

- powiedział Buda.

- Resort gospodarczy? - dopytywał Rachoń.

- Dość dobrze porusza się w tematach infrastruktury i ja myślę, że w tych rejonach powinien zakotwiczyć w rządzie, ale to oczywiście jest decyzja pana premiera, prezesa PiS i Komitetu Politycznego, który dziś się zbierze

- stwierdził wiceminister inwestycji i rozwoju.

Pytany o inne możliwe zmiany w strukturze rządu, Waldemar Buda powiedział, że "wszystko wskazuje na to, że podzielone zostanie ministerstwo energii".

- To nie tak, że zostanie zlikwidowane, bo te zadania zostaną przeniesione do innych ministerstw, zostanie połączone z innymi ministerstwami - zaznaczył polityk PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl