Za strzelaninę usłyszeli wyroki

/ Quince Media

  

Na kary 12 i 5 lat więzienia skazał w czwartek sąd okręgowy w Olsztynie dwóch mężczyzn biorących udział w strzelaninie na stacji paliw w Nidzicy. Była ona efektem porachunków lokalnych przestępców. Wyrok nie jest prawomocny.

Na ławie oskarżonych zasiadło dwóch mieszkańców Nidzicy — Przemysław K. i Karol F.

Sprawa ma związek ze strzelaniną, do której doszło wieczorem 20 grudnia 2016 r. na jednej ze stacji paliw w Nidzicy.

Karol F. i Przemysław K. przyjechali seatem na stację, by zrobić drobne zakupy. Chwilę później w tym miejscu zjawili się inni dwaj mężczyźni Krzysztof J. i Piotr W., którzy od dłuższego już czasu byli skonfliktowani z Karolem F.

Według ustaleń prokuratora Krzysztof J. w pewnym momencie wysiadł ze swojego auta, podszedł do seata i strzelił kilka razy przez boczną szybę od strony kierowcy raniąc Karola F. W tym samym czasie Przemysław K. miał oddać z pistoletu co najmniej 2 strzały do szarpiącego za klamkę seata Piotra W., trafiając go w policzek i pośladek.

W rezultacie Przemysław K. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa Piotra W. Prokurator oskarżył go również o posiadanie bez wymaganego pozwolenia broni palnej i amunicji, a także o posiadanie niewielkiej ilości marihuany.

Natomiast Karol F. odpowiadał za pobicie Krzysztofa J. oraz postrzelenie Piotra W. To miało się dziać wcześniej bo latem 2016 roku. Prokurator postawił także Karolowi F. zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.

Sąd skazał Przemysława K. ma 12 lat pozbawienia wolności a Karola F. na 5 lat więzienia. Obaj mają zapłacić po 20 tys zł zadośćuczynienia swym ofiarom.

Sąd uzasadniając wyrok podkreślił, że do ustalenia przebiegu zdarzenia pomocny był monitoring na stacji benzynowej. Dzięki niemu dosłownie sekunda po sekundzie można było odtworzyć, jaki był udział oskarżonych w zajściu.

Sąd wskazał, że "niepojętym jest, iż oskarżeni w biały dzień w miejscu publicznym narażając osoby postronne dokonują rozrachunków przestępczych". "W tak małym mieście jak Nidzica dochodzi do strzelaniny, do pobić, do podpalania samochodów. Oskarżeni nie liczą się z swymi rodzinami, na zważają, że mają dzieci" - podkreśliła sędzia Krystyna Szczechowicz.

Jeden z uczestników porachunków nosi w ciele 3 kule, nie zgłasza tego policji, bo nie chce być konfidentem

- mówiła sędzia.

Wobec Krzysztofa J. toczyć się będzie odrębne postępowanie sądowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Będzie dyplomatyczny skandal? Pracownicy ambasady Niemiec mają tydzień na opuszczenie Rosji

zdjęcie ilustracyjne / Peggy und Marco Lachmann-Anke; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Rosyjskie Ministerstwo Spraw zagranicznych potwierdziło nieoficjalne doniesienia na temat decyzji o wydaleniu z kraju niemieckich dyplomatów. W oficjalnym komunikacie poinformowano o uznaniu za osoby niepożądane dwóch pracowników ambasady Niemiec w Moskwie. Mają oni opuścić Rosję w ciągu siedmiu dni.

Jak się okazuje strona rosyjska poinformowała już o tej decyzji ambasadora Niemiec Gezę Andreasa von Geyra.

Ambasadorowi wręczono notę protestacyjną w związku z uznaniem przez władze Niemiec na początku grudnia dwóch pracowników ambasady Rosji w Berlinie za osoby niepożądane.

MSZ Rosji oznajmiło, że decyzja władz niemieckich jest „bezpodstawna”. Oświadczyło, że uznanie za osoby niepożądane pracowników ambasady Niemiec następuje na zasadzie wzajemności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl