PiS samotnym liderem. Jak rozkłada się poparcie dla innych partii politycznych?

Budynek Sejmu / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Aż 18% różnicy dzieli poparcie dla liderującego Prawa i Sprawiedliwości od kolejnego ugrupowania, Koalicji Obywatelskiej - wynika z sondażu Indicatora dla "Wiadomości" TVP1. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, do Sejmu weszłyby wszystkie komitety, które uzyskały mandaty w niedawnych wyborach.

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wyniosło 44%, podczas gdy na Koalicję Obywatelską oddałoby głos 26,1% badanych wyborców. 

Jak wynika z badania, na kolejnym miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej (Lewica), z poparciem 14,4 proc.

Do Sejmu dostałoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z ruchem Kukiz'15 z poparciem wynoszącym 8,8% oraz Konfederacja z wynikiem 6,2%. "Inny komitet wyborczy" wskazało 0,5% respondentów.

Sondaż nie uwzględnia osób niezdecydowanych. Badanie pracowni Indicator przeprowadzono w dniach 31 października - 4 listopada na grupie 1 tys. osób.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP1

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts