Komputerowa kreacja aktora pojawi się w filmie „Finding Jack”, którego akcja rozgrywa się podczas wojny wietnamskiej. To adaptacja powieści Garetha Crockera pod tym samym tytułem z 2015 r. 

Awatar Deana wcieli się w drugoplanową postać o imieniu Rogan. Produkcja filmu rozpocznie się 17 listopada. Jego premiera planowana jest na przyszłoroczny Dzień Weterana, czyli 11 listopada 2020 r.

Jak podaje TVP Info, eksperyment z wizerunkiem nieżyjącego aktora wywołał w Hollywood falę oburzenia.

„Może zlecimy komputerowi, by namalował nam nowy obraz Picassa albo skomponował kilka piosenek Lennona”

– skomentował na Twitterze aktor Chris Evans. „Ta sytuacja to bardzo niebezpieczny precedens” – zauważyła córka Robina Williamsa, Zelda.

Producenci filmu otrzymali od rodziny prawa do wykorzystania wizerunku Deana. Współreżyser „Finding Jack” Anton Ernst stwierdził w komunikacie prasowym:

„Czujemy się bardzo zaszczyceni, że jego rodzina nas wspiera i podejmiemy wszelkie środki ostrożności, by zapewnić, że jego spuścizna – jako jednej z największych gwiazd filmowych w historii – pozostanie nienaruszona”.

Dodał też, że rodzina Deana postrzega ten projekt jako jego czwarty film, którego nigdy nie nakręcił.

Dean wystąpił tylko w trzech filmach: „Buntowniku bez powodu”, „Na wschód od Edenu” i „Olbrzymie”. To jednak wystarczyło, by stał się ikoną Hollywood.