Po długiej analizie i wielu Państwa sugestiach postanowiliśmy zrealizować kolejny projekt filmowy – „Dusze”, który w prosty i zrozumiały dla każdego sposób przedstawia historię duszy ludzkiej i jej wędrówki po zaświatach. Rozpoczęliśmy już prace nad filmem. Finansujemy je ze środków, które otrzymaliśmy od dystrybutora za sprzedaż kinową filmu Miłość i Miłosierdzie.

- czytamy na stronie internetowej Fundacji Filmowej im. Św. Maksymiliana Kolbe (www.kolbe.org.pl), na której trwa zbiórka pieniędzy na film.

Dusze w czyśćcu cierpiące bardzo potrzebują naszej modlitwy. Wierzę, że film "Dusze" zachęci wiele osób na całym świecie, by rozpocząć krucjatę modlitewną w ich intencji. W ten sposób możemy udzielić im pomocy na skalę, jakiej nigdy nie było.

 - mówi reżyser filmu, Michał Kondrat ("Miłość i Miłosierdzie", "Dwie korony").

Scenariusz filmu oparto na spisanych doświadczeniach mistyków, którzy mieli łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe, a nawet mogli zobaczyć przez chwilę niebo, piekło i czyściec. 

Poruszone w filmie tematy będą dotyczyły dusz zarówno żyjących w ludzkich ciałach, jak i tych, które opuściły już ziemski świat. Film porusza niezwykle ważną, delikatną i mistyczną tematykę na podstawie prawdziwych historii ludzkich dusz znanych z zapisków słynnych mistyków.

- informują twórcy.