Wrocław: Rosjanie brutalnie pobili Polaków

UEFA wszczęła procedurę dyscyplinarną przeciwko Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej w związku z agresywnym zachowaniem rosyjskich kibiców podczas meczu z Czechami we Wrocławiu.

UEFA wszczęła procedurę dyscyplinarną przeciwko Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej w związku z agresywnym zachowaniem rosyjskich kibiców podczas meczu z Czechami we Wrocławiu. Po meczu  rosyjscy kibice brutalnie pobili kilku ochroniarzy oraz stewardów UEFA. Agresorzy zachowywali się bardzo brutalnie.

Rosjanie kopali Polaków po twarzach i atakowali pracowników ochrony oraz stewardów UEFA, którzy znajdowali się w pobliżu.

Cała sytuacja miała miejsce tuż przed wejściem na trybuny wrocławskiego stadionu. Ochroniarze zostali przewiezieni do szpitala; po przebadaniu wypuszczono pobitych mężczyzn do domów.

Policja poszukuje sprawców bójki, którzy uciekli, zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce. Trwa też wyjaśnianie przyczyn całego zajścia.

- Jeszcze na stadionie, w pewnym momencie doszło do przepychanki między grupą kibiców, a pracownikami ochrony. Pobitych zostało czterech ochroniarzy, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Ich obrażenia na szczęście okazały się niegroźne i mogli oni szybko opuścić szpital. Obecnie zajmujemy się tą sprawą, analizujemy nagrania z monitoringu i staramy się zidentyfikować osoby biorące udział w bójce - mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.


AKTUALIZACJA
Dzięki analizie zdjęć z monitoringu policjanci z laboratorium kryminalistycznego ustalili, że tuż po meczu Rosja-Czechy stewardów UEFA pobiło 12 rosyjskich kibiców. Zdjęcia zidentyfikowanych sprawców otrzymała już straż graniczna oraz koordynator rosyjskich spottersów i policyjnych patroli.

Ustalono też, że brutalny atak rosyjskich kibiców nastąpił zaraz po tym, jak stewardzi UEFA zatrzymali jednego z rosyjskich kibiców, który w trakcie meczu odpalił na trybunach racę. Gdy mężczyźni czekali na dotarcie służb porządkowych zostali zaatakowani przez agresywnych rosyjskich kibiców.

Zobacz film z całego zajścia: http://vod.gazetapolska.pl/1875-rosjanie-brutalnie-pobili-polakow


 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo