"Fantastycznie zagrał w całym spotkaniu" - podkreślił trener Bucks Mike Budenholzer. Z kolei szkoleniowiec rywali Doc Rivers dodał: "On po prostu jest bestią na boisku".

Grecka bestia w meczu Bucks z Clippers

Oprócz Antetokounmpo, w zespole gości - lidera Central Division z bilansem 6-2 - wyróżnili się rezerwowy George Hill 24 pkt i Eric Bledsoe 20. Ekipie Clippers, która poniosła trzecią porażkę w rozgrywkach (do tej pory pięć zwycięstw), nie pomogła bardzo dobra postawa Lou Williamsa i Montrezla Harrella - obaj uzyskali po 34 pkt.

W składzie Los Angeles Clippers - po raz drugi w tym sezonie - zabrakło lidera Kawhiego Leonarda. Za każdym razem zespół przegrywał.

Powody do zadowolenia mają natomiast czescy kibice, ponieważ ich rodak Tomas Satoransky z Chicago Bulls rozegrał najlepszy mecz w karierze. Dotychczas jego średnia wynosiła 6,5 pkt w spotkaniu, a w potyczce z Atlanta Hawks (113:93) uzyskał aż 27 pkt. Miał też osiem asyst i siedem zbiórek.

Czeski byk - Tomas Satoransky ze swoim rekordem punktowym

Już szóstej porażki doznali koszykarze Golden State Warriors, uczestnicy pięciu ostatnich finałów NBA. "Wojownicy" wywalczyli mistrzostwo w 2015, 2017 i 2018 roku, zaś w 2016 i 2019 plasowali się na drugiej pozycji. Teraz są zdecydowanie słabszym klubem. W środę ulegli Houston Rockets 112:129.