Schetyna liczył na jedność opozycji? W sprawie Senatu Czarzasty już stawia ultimatum!

na zdjęciu Adrian Zandberg, Anna Maria Żukowska, Krzysztof Gawkowski i Włodzimierz Czarzasty / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś w godzinach wieczornych odbędzie się kolejne spotkanie liderów PO - Grzegorza Schetyny, PSL - Władysława Kosiniaka-Kamysza i SLD - Włodzimierza Czarzastego w sprawie obsady prezydium Senatu. Tymczasem lider SLD już stawia swoje warunki. Co na to Schetyna?

Czarzasty był pytany na antenie Polskiego Radia 24 o to, czy będzie przekonywał liderów opozycji, że Gabriela Morawska-Stanecka, która została rekomendowana przez klub Lewicy na wicemarszałka Senatu jest najlepszą kandydatką na marszałka izby wyższej.

Nie chcę wchodzić w te rozmowy, bo jestem jednym chyba z niewielu polityków, którzy opowiadają o skutkach rozmów, a nie o tym, co one będą potencjalnie dawały. Ale mogę powiedzieć dosyć jasno, że jeżeli chodzi o stanowisko PSL i jeżeli chodzi o stanowisko Lewicy jest ono jasne - czekamy na stanowisko Platformy Obywatelskiej.
- odpowiedział szef SLD.

Jego zdaniem, wszystkie struktury powinny mieć swoich przedstawicieli w prezydium Senatu.

Uważam, że PiS powinien mieć wicemarszałka, jeżeli będzie układ 51 do 49 senatorów, a po stronie tych 51 będzie PO, Lewica, PSL i niezrzeszeni. Bez względu na to, jak to będzie uważam, że powinien mieć reprezentanta PiS, powinna mieć reprezentanta Platforma Obywatelska, niezależni, PSL i Lewica. I wydaje mi się to dosyć uczciwe podejście. Byłoby błędem, gdyby PiS nie miał swojego przedstawiciela.
- dodał.

W kontekście obsady stanowiska marszałka Senatu najczęściej padają nazwiska reprezentantów KO m.in. Bogdana Borusewicza, Bogdana Klicha, Sławomira Rybickiego i Bogdana Zdrojewskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że żaden z nich nie cieszy się jednak, nawet w samej PO, na tyle silnym poparciem, aby być pewnym kandydatem na to stanowisko.

W środę klub Lewicy poinformował, że na wicemarszałka Senatu będzie rekomendował wiceprezes Wiosny Gabrielę Morawską-Stanecką. Z informacji PAP wynika, że poparcie dla jej kandydatury jest warunkiem wsparcia przez Lewicę kandydata KO na marszałka Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts