Antoni Macierewicz pracuje nad exposé, a opozycja przypuszcza atak na marszałka seniora

Antoni Macierewicz został wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę na marszałka seniora nowego Sejmu. Były minister obrony narodowej zdecydował się przyjąć nominację. – Będę ją realizował z pełną odpowiedzialnością za polską tradycję niepodległościową – zapowiedział.

Antoni Macierewicz
Filip Błażejowski/Gazeta Polska

W rozmowie z „Codzienną” wyznał, że decyzja prezydenta Dudy była dla niego zaskoczeniem.

Nie spodziewałem się tego. To bardzo ważna decyzja, bardzo symboliczna funkcja, będę ją realizował z pełną odpowiedzialnością za polską tradycję niepodległościową i za decyzję, jaką Polacy podjęli w ostatnich wyborach, wyrażając swoje przywiązanie i gotowość do kształtowania kraju w duchu wartości chrześcijańskich, narodowych.
- zapowiedział Antoni Macierewicz.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, jak będzie wyglądało wygłoszone przez niego inauguracyjne przemówienie podczas pierwszych obrad nowego Sejmu.

Myślę o wielu sprawach i wielu kwestiach. Zwłaszcza problematyka związana z wyzwaniami, jakie przed Polską stoją, jest stale w moich myślach i rozważaniach. Przedstawię tę kwestię wszystkim Polakom wtedy, kiedy przyjdzie na to czas.
- poinformował.

Kandydatura ta wzbudziła wiele skrajnych emocji. Głosów krytyki nie szczędzili politycy i publicyści związani ze środowiskami totalnej opozycji.

Macierewicz to nie postać jak Gargamel, z której można się pośmiać, bo opowiada głupoty. To człowiek, który skrzywdził realnie wiele ludzi w Ministerstwie Obrony i służbach. Degradował, wyrzucał, obrażał.
- stwierdził w programie Onetu były szef resortu obrony Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.

Innego zdania są politycy Prawa i Sprawiedliwości.

To jest znak czasu, że kontrowersje budzi ktoś, kto jest ikoną polskiej opozycji antykomunistycznej, człowiek o zupełnie czystym, krystalicznym życiorysie, bohater czasów komunistycznych.
- stwierdził w TVP Info minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Myślę, że trudno dzisiaj znaleźć drugiego posła w Sejmie, który miałby tak piękną kartę w działalności antykomunistycznej, jak Antoni Macierewicz.
- mówił z kolei minister Michał Dworczyk w rozmowie z Katarzyną Gójską w programie Telewizji Republika „W punkt”.

Są tysiące ludzi zasłużonych nie mniej, a nawet bardziej niż ja. Oczywiście bardzo wysoko cenię te opinie na mój temat i jestem za nie wdzięczny, ale powtarzam jeszcze raz, są w Polsce tysiące ludzi, którzy mają zasługi większe niż ja, nie ma co do tego wątpliwości.
- skomentował te słowa Antoni Macierewicz.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Antoni Macierewicz #Sejm #marszałek senior

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo