Komorowskiego zapytano, czy dziś umiałby wygrać z Dudą. Reakcja wyraża więcej, niż tysiąc słów

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z Radiu RMF FM zapytano, czy dzisiaj umiałby wygrać z głową państwa Andrzejem Dudą. Reakcja na to pytanie była dość zaskakująca. Kiedy były prezydent je usłyszał... zakrztusił się.

Szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk ogłosił wczoraj, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich.

- Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem

- powiedział Tusk w oświadczeniu dla Polsat News i TVN24.

W tej sytuacji Platforma Obywatelska ma problem, bo musi szukać innego kandydata.

Były prezydent, Bronisław Komorowski z Platformy Obywatelskiej został zapytany w RMF FM przez dziennikarza, czy umiałby dziś wygrać z Andrzejem Dudą. Reakcja byłego prezydenta wyraziła więcej niż tysiąc słów - Komorowski... zakrztusił się, pijąc akurat wodę. 

- Chyba pan zauważył, że ja nie kandyduję. Trochę pytanie jest zawieszone w czasoprzestrzeni. Uważam, że świat się zmienia, czas ucieka i czas na młodszych ludzi, którzy nie mają za sobą całego życiorysu, który jest zarówno źródłem doświadczenia, jak i obciążeń, obolałości różnorakich. Ja jestem politykiem spełnionym

- odpowiedział w końcu Komorowski.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Bronisław Komorowski przegrał wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą. Obecny prezydent pokonał Komorowskiego zarówno w I, jak i w II turze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl