Czyżby już szykowali nową fuchę dla Tuska? Przecieki z Brukseli

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki Gazeta Polska

  

Przyszłość Donalda Tuska jako emeryta rysuje się całkiem pozytywnie dla zainteresowanego. Jak plotkują w Brukseli, ustępujący przewodniczący Rady Europejskiej za pięć lat, kiedy według polskiego ustawodawstwa będzie już emerytem, może dostać kolejną ciepłą europosadkę. Według RMF FM, będzie to dobrze płatne stanowisko - szefa Komisji Europejskiej.

Jak zauważa rozgłośnia, Tusk już był poważnie brany jako przyszły zastępca mającego problemy z rwą kulszową Jean’a-Claude’a Junckera. Mówiono o tym na początku lipca br., kiedy głośno było o pretensjach wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa pod adresem Polski. 

„Dla rządu PiS istniało wówczas poważne ryzyko, że kładąc wszystkie karty przeciwko Timmermansowi, nie zdoła zablokować Tuska. Było to na zasadzie "nie chcecie Timmermansa, no to macie Tuska"”

- twierdzi rozgłośnia.

Choć temu zaprzeczał sam ówczesny szef KE Jean-Claude Juncker.

Teraz źródła w Brukseli twierdzą, że jeżeli Donald Tusk zostanie szefem Europejskiej Partii Ludowej i „ją wzmocni oraz zjednoczy, to za 5 lat jest już murowanym kandydatem chadecji na szefa Komisji Europejskiej”. Nowy lider EPL ma być wybrany 20 listopada na kongresie w Zagrzebiu.

- Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich – stwierdził wczoraj Tusk w rozmowie z dziennikarzami Polsat News i TVN24. - Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem - dodał.

Swoją opinią w tej sprawie zdecydowała się wczoraj podzielić m.in. Hanna Lis.

„Kilka lat temu wybrał apanaże. Teraz stchórzył. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Historia osądzi”

- napisała.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, rmf.fm,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga na silny wiatr

/ pixabay.com/024-657-834/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w czterech województwach na północy i południu kraju.

Dzisiaj IMGW wydał alerty pierwszego stopnia dla północnych powiatów woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, gdzie przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Instytut zaznacza, że najsilniejszy wiatr wystąpi w strefie nadmorskiej i brzegowej.

IMGW wyjaśnia, że najsilniejsze porywy wiatru wystąpiły około godziny 5 rano i wynosiły od 70 km/h do 80 km/h w powiatach: koszalińskim, sławieńskim, gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, a także w Świnoujściu i Koszalinie. Obecnie porywy wynoszą do 65 km/h, a wiatr powoli słabnie.

Ponadto ostrzeżenia pierwszego stopnia instytut wydał także dla dwóch południowych województw: dolnośląskiego i opolskiego. Na tych obszarach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu i północnego zachodu.

Pierwszy - najniższy - stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts