Wszystko stało się jasne! Polacy będą mogli podróżować bez wiz do USA już od 11 listopada

- Dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher.

screen TVP Info

Dziś w Pałacu Prezydenckim zorganizowano konferencję prasową z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ambasador Mosbacher.

Podczas konferencji prezydent poinformował, że dzisiaj USA ogłoszą oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego.

 Od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. 

- zapowiedział Andrzej Duda.

- Bardzo serdecznie dziękuję panu prezydentowi, Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał mi, że Polska zostanie przyjęta do programu bezwizowego przed końcem jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję pani ambasador za zaangażowanie i poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję też wszystkim moim rodakom, którzy zaangażowali się w tę sprawę

- dodał prezydent.

Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, na Twitterze podkreśliła, że "wprowadzenie Polski do programu bezwizowego było jej priorytetem". 

- Gratuluję Polakom - 38 milionom w Polsce i 10 milionom w Stanach Zjednoczonych

 - podkreśliła Mosbacher mówiąc, że Polska oficjalnie weszła do ruchu bezwizowego z USA, który zacznie obowiązywać od 11 listopada br.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Georgette Mosbacher #Andrzej Duda #USA #program bezwizowy #wizy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo