Dobra decyzja Donalda Tuska? Ten sondaż pokazuje, że z prezydentem Dudą nie miałby szans!

Andrzej Duda / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że Andrzej Duda będzie zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich w 2020 roku. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości - urzędujący prezydent może liczyć na najwyższe poparcie zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze.

Sondaż przeprowadzony był przed ogłoszeniem przez Donalda Tuska, że nie wystartuje on w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jest więc on ujęty w badaniu jako kandydat opozycji. Rzeczywistość przedstawia się tak:

- Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem 

 – stwierdził wczoraj Tusk w rozmowie z dziennikarzami.

Wygląda na to, że rezygnacja Donalda Tuska była (przynajmniej dla niego) dobrym pomysłem. Z sondażu IBRiS przeprowadzonego w dniach 4-5 listopada dowiadujemy się, że Tusk w pierwszej turze mógłby liczyć jedynie na 24,6 procent poparcia przy 48,2-procentowym poparciu dla Andrzeja Dudy. Trzeci jest Władysław Kosiniak-Kamysz, który ma 10,6 procent poparcia. Dalej Robert Biedroń - 8,9 procent.

Badanie pokazuje, że w drugiej turze zdecydowanym zwycięzcą byłby Andrzej Duda. Gdyby spotkał się z Donaldem Tuskiem, uzyskałby 54,5 procenta głosów, przy 39,6 procent przewodniczącego Rady Europejskiej. Resztę stanowią wyborcy niezdecydowani, ale nie wpłynęliby oni na wybór zwycięzcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts