Tego w programie Michała Rachonia nie przewidziano... "Reżyserka mnie znienawidzi". ZOBACZ

/ Jedziemy / screen TVP Info

  

Dziękuję za 50 lat walki o niepodległość. Dziękuję za kraj, w którym żyję. W imieniu moich dzieci, Polaków, wszystkich, którzy to rozumieją, bądź rozumieją inaczej – z tymi słowami Jarosław Jakimowicz zwrócił się na antenie TVP Info do byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Do głosu aktora przyłączyli się kolejni goście.

Dziś gościem red. Michała Rachonia w programie „#Jedziemy” był Antoni Macierewicz. Po skończonej rozmowie politycznej, format programu przewiduje zmianę gości bez zbędnego maskowania czołówkami czy reklamami. Gdy kolejna część była gotowa do emisji, wtem wydarzyło się coś nietypowego…

Reżyserka mnie znienawidzi... Dziękuję za 50 lat walki o niepodległość. Dziękuję za kraj, w którym żyję. W imieniu moich dzieci, Polaków, wszystkich, którzy to rozumieją, bądź rozumieją inaczej. Raz jeszcze dziękuję, naprawdę. Jestem dumny i zaszczycony

- mówił aktor Jarosław Jakimowicz, ściskając rękę ministra Antoniego Macierewicza. 

Do podziękowań przyłączył się również obecny w studio Jacek Wrona. „Szóstka moich dzieci jest absolutnymi fanami pana marszałka” – podkreślił.

To jest program Jedziemy – na żywo szanowni państwo

- podsumował całość odstępstwa od scenariusza prowadzący red. Michał Rachoń.

Przypomnijmy, że wczoraj prezydent Andrzej Duda wskazał, że marszałkiem seniorem rozpoczynającym obrady Sejmu IX kadencji będzie były szef MON Antoni Macierewicz.

Ma piękną kartę opozycyjną i gwarantuje, że pierwsze posiedzenie Sejmu zostanie przeprowadzone sprawnie

- skomentował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ekspert ostrzega przed dezinformacją w czasach pandemii. "Teorie spiskowe są śmiertelne"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

- W latach 80-tych XX w. KGB i Stasi skutecznie rozpuściły informacje, że wirus HIV był amerykańską bronią biologiczną - mówił historyk Douglas Selvage. Ekspert zauważył, że na wzór schematu opracowanego przez KGB również dezinformowanie w sprawie pandemii COVID-19 służy antagonizowaniu państw i narodów.

KGB przy pomocy Stasi wykorzystało teorie spiskowe krążące już w latach 80-tych XX w. wokół wirusa HIV i stworzyło spójną narrację, jakoby była to broń biologiczna wyprodukowana w amerykańskiej bazie Fort Detrick - powiedział na łamach czwartkowego magazynu “Der Spiegel historyk Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, Douglas Selvage. 

- Była to bezsprzecznie jedna z najbardziej udanych operacji w historii sowieckich służb specjalnych

- zauważył. W rozpowszechnianiu fałszywych informacji zaangażowała się prasa sowiecka, ale i część mediów zachodnich.

KGB wykorzystało m.in. teorie spiskowe o stworzeniu wirusa HIV przez amerykański rząd, aby zabijać homoseksualistów lub Afroamerykanów i dodało m.in. wątek zarażonych amerykańskich żołnierzy. - Żołnierze zabierają ze sobą AIDS do miejsc, gdzie stacjonują - Selvage przedstawił tezy rozpowszechniane przez sowieckie służby.

[polecam:https://niezalezna.pl/322152-wlosi-podliczyli-ile-kosztuje-ich-epidemia-to-miliardy-euro-gospodarka-mocno-to-odczuje]

Historyk zauważył, że dezinformacja padła na podatny grunt m.in. w krajach afrykańskich. Wielu zarażonych uwierzyło, że HIV to amerykańska broń biologiczna. Z tego powdu "nie szukało leczenia, ignorowało profilaktykę i zmarło z tego powodu".

- Jeśli chodzi o wirusy, teorie spiskowe i dezinformacja są poniekąd śmiertelne

- zauważył.

Również po upadku Związku Sowieckiego rosyjskie służby nie zaprzestały używać chorób wirusowych do swoich celów.

- Przykładowo podczas epidemii Eboli, finansowane przez rząd media "Russia Today" i "Sputnik" odtworzyły starą historię o tym, że wirus jest produkowany w amerykańskich laboratoriach

- powiedział historyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/312997-rosyjska-dezinformacja-ws-koronawirusa]

Ekspert zauważył, że na wzór schematu opracowanego przez KGB również dezinformowanie w sprawie pandemii COVID-19 służy antagonizowaniu państw i narodów. Zarówno w Chinach, jak i USA powstają wzajemne oskarżenia, że wirus został stworzony przez jedno państwo, aby zaszkodzić drugiemu. - To tworzy nienawiść i ostatecznie szkodzi stosunkom międzynarodowym - skonstatował.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts