Niepodległościowe wartości Polaków. Macierewicz przyznaje: Rzeczywista zmiana nastąpiła w 2010 roku

Antoni Macierewicz / screen z TVP Info

  

- Zostałem poinformowany o decyzji pana prezydenta. Przyjąłem tę decyzję zgodnie z odpowiedzialnością, która spoczywa na mnie, czyli reprezentowania tych wartości, do których Polacy dążyli w ostatnich wyborach - tak o nominacji na Marszałka Seniora Sejmu nowej kadencji mówił dziś w programie "Jedziemy" Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.

Jeden z najgorętszych tematów politycznych ostatnich godzin dotyczy jednak opozycji. Donald Tusk poinformował wczoraj, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach prezydenckich. Według Antoniego Macierewicza, tej deklaracji nie można potraktować w stu procentach poważnie - przynajmniej w tym momencie.

- Nie zaskoczyła mnie ta deklaracja. Jest deklaracją otwartą, nie wiadomo, co ona znaczy, poza tym, że została wypowiedziana. Przyzwyczaił nas pan Donald Tusk, że ostateczne decyzje podejmuje w trakcie przebiegu wydarzeń. Myślę, że jeśli chodzi o jego decyzję, nic nie jest do końca rozstrzygnięte

- powiedział w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem.

Macierewicz zapytany został również o rolę, jaka przypadnie mu już 12 listopada. Został bowiem wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę na Marszałka Seniora Sejmu RP nowej kadencji.

- Zostałem poinformowany o decyzji pana prezydenta. Przyjąłem tę decyzję zgodnie z odpowiedzialnością, która spoczywa na mnie, czyli reprezentowania tych wartości, do których Polacy dążyli w ostatnich wyborach

- skomentował.

Pytany, o to, co zamierza powiedzieć w przemówieniu, jakie wygłosi na inauguracji Sejmu, odpowiedział:

- Zapewniam, że usłyszy pan moje słowa bardzo dokładnie. Zadbam o to, żeby były wypowiedziane wyraźnie. Dla mnie ważniejsze jest to, że absolutna większość Polaków głosowała za wartościami narodowymi, niepodległościowymi i chrześcijańskimi.

Macierewicz zapytany został również o to, czy w przemówieniu znajdzie się wzmianka o katastrofie smoleńskiej.

- Nie ma takiego dnia, żebym nie myślał o 10 kwietnia

- stwierdził.

Jeżeli chodzi o nadchodzącą kadencję, to Antoni Macierewicz ma nadzieję na opamiętanie się opozycji.

- Oni byli przyzwyczajeni przez te ubiegłe 30 lat, że wartości narodowe są w istocie w mniejszości, jeżeli chodzi o świat polityczny. Spotkali się z zupełnie inną sytuacją i dopiero się z nią oswajają. Mam nadzieję,że zrozumieją, że naród jest inny niż przed 2015 rokiem, a w rzeczywistości przed 2010 rokiem, bo to jest moment rzeczywistej zmiany

- powiedział.

W nadchodzącym Sejmie nie zabraknie jednak osób o lewicowych poglądach, w tym nawet takich, którzy twierdzą, że... powinno się przywrócić emerytury "obcięte" komunistycznym funkcjonariuszom.

Są jakieś skrajne wypowiedzi zawsze, to się zdarza. Każdego posła należy szanować i każde poglądy, jeżeli się mieszczą w sferze wartości demokratycznej, ale to jest absolutny margines i w wymiarze etycznym obraza dla bohaterów Polski

- podsumował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Spadek dobowej liczby zgonów w Hiszpanii. Ogólny wzrost do 12 418 ofiar

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/iXimus

  

O 674 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 12 418. W Hiszpanii zakażonych zostało ponad 130 tysięcy osób.

W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 130 759 osób - przekazał resort zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 6023 nowe zakażenia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts