Właściciele umysłowej sieczkarni

  

W Białymstoku zdominowana przez Platformę Obywatelską rada miasta nie życzy sobie w przestrzeni publicznej nazwiska jednego z największych polskich bohaterów – zamordowanego przez komunistów majora Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka. Według radnych Łupaszka „palił wsie”.

W Żyrardowie miejscy radni PO przegłosowali zmianę ulicy również zamordowanego przez UB szefa Kedywu AK gen. Emila Fieldorfa ps. Nil na ulicę Jedności Robotniczej, nawiązującą swoją nazwą do zjednoczenia PPR i PPS w PZPR w 1948 r. Swoją decyzję motywowali bredniami na temat robotniczych tradycji Żyrardowa. Na Mazowszu jak zawsze „nieznani sprawcy” zniszczyli tablicę poświęconą innemu bohaterowi Niezłomnemu Henrykowi Jóźwiakowi ps. Groźny. Według naszych informacji w wielu miastach rządzonych przez Platformę szykują się kolejne akcje rekomunizujące przestrzeń publiczną. Jeśli państwo polskie za pomocą konkretnych ustaw i praw chroniących polskich bohaterów nie powstrzyma tego zakłamywania historii, to niedługo nie będzie co z niej zbierać. Ale może nie ma co się radnym PO dziwić, skoro przecież nawet władze państwowe z zupełnie innej partii co roku w kwietniu fetują forsowanie Odry przez sowieckich kolaborantów z LWP.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts