Dostali dziś od Tuska „czarną polewkę”. Jak smakowała kandydatom opozycji?

zdjęcie ilustracyjne / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Donald Tusk ogłaszając, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich, jednocześnie podał „czarną polewkę” kandydatom opozycji - ocenił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. - Jasno wskazał, że i Kosiniak-Kamysz, i Kidawa-Błońska, i Donald Tusk są obciążeniem dla opozycji i dlatego Tusk zrezygnował ze startu - dodał wiceminister.

Szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk ogłosił we wtorek, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. - Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem - powiedział Tusk w oświadczeniu dla Polsat News i TVN24.

Wiceszef MSWiA ocenił w PR24, że decyzja Tuska w tej sprawie nie jest zaskakująca. 

- Donald Tusk przyzwyczaił nas do tego, że startuje w tych wyborach, w których ma szansę wygrać (...) i dostrzegając tę możliwość porażki zdecydował o tym, żeby poinformować opinię publiczną, że nie wystartuje

 - stwierdził Szefernaker. Zwrócił przy tym uwagę, że Donald Tusk ogłaszając swoją decyzję podkreślił, że potrzebna jest taka kandydatura dla opozycji, która nie jest obciążona bagażem trudnych niepopularnych decyzji. - A takim bagażem jest obciążony Donald Tusk - mówił Szefernaker.

- Donald Tusk podał dzisiaj czarną polewkę kandydatom opozycji, o których jest mowa. Podał czarną polewkę i kandydatowi PSL-u Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, który był członkiem rządu, który firmował swoim nazwiskiem decyzję podwyższenia wieku emerytalnego. Tak samo to traktuję w kontekście kandydatury pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przecież ona była twarzą rządu Donalda Tuska, była rzecznikiem rządu Donalda Tuska, a dziś Donald Tusk mówi, że ten rząd i członkowie tego rządu, Platforma Obywatelska jest obciążona bagażem trudnych niepopularnych decyzji

- tłumaczył Szefernaker.

- Donald Tusk dziś jasno wskazał, że i Kosiniak-Kamysz, i Kidawa-Błońska, i Donald Tusk są obciążeniem dla opozycji i dlatego zrezygnował ze startu - dodał wiceminister.

Zaznaczył też, że obecnie Polsce potrzebny jest taki prezydent, który będzie „wspierał dobre zmiany, a nie je wetował”. - Dlatego jest tak potrzebne, żeby dalej prezydentem był prezydent Andrzej Duda - przekonywał Szefernaker.

W rozmowie z PR24 wiceszef MSWiA pozytywnie odniósł się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, że Antoni Macierewicz będzie marszałkiem seniorem Sejmu. Zapewnił też, że w Warszawie podczas planowanego 11 listopada Marszu Niepodległości będzie bezpiecznie i spokojnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts