Ślepsk Malow Suwałki w nowej hali

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Siatkarze MKS Ślepsk Malow 22 listopada rozegrają pierwszy mecz w ekstraklasie w nowej hali Suwałki Arena. Beniaminek w 6. kolejce podejmie Indykpol AZS Olsztyn.

Ślepsk Malow Suwałki musiał przekładać terminy już dwóch meczów - z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle i Treflem Gdańsk, bo nowa hala w Suwałkach nie była gotowa do użytku. Obiekt miał być oddany latem, ale wykonawca zmieniał terminy, a prace zakończył ostatecznie w połowie października.

Władze klubu chciały rozegrać pierwszy mecz w nowym obiekcie 10 listopada z Treflem Gdańsk, ale okazało się to niemożliwe.

Jak informują władze Suwałk, pomimo podjętych starań i uzyskaniu pozytywnych decyzji państwowej straży pożarnej oraz decyzji powiatowego inspektora sanitarnego nie jest możliwe uzyskanie w terminie do 10 listopada pozwolenia na użytkowanie hali sportowo-widowiskowej.

"Procedura odbioru tak skomplikowanego od strony technicznej obiektu jest czasochłonna i wymaga jeszcze czasu. Zaangażowani w odbiór tego obiektu inspektorzy nadzoru dołożą starań, aby procedura jego odbioru i dopuszczenia do użytkowania hali zakończyła się jak najszybciej"

- przekazał kierownik biura prezydenta Suwałk Kamil Sznel. Oficjalny termin to 22 listopada.

Suwałki Arena pomieści blisko 2,2 tys. widzów. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 6 tys. metrów kwadratowych, z czego powierzchnia sportowa to blisko 1800 m kw. Są tam boiska do siatkówki (9x18 m), koszykówki (15x28 m) i piłki ręcznej (20x40 m). Jest również sala treningowa o wymiarach 14x24 m, o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m kw.

Ślepsk Malow to absolutny debiutant w ekstraklasie siatkarzy. W dwóch dotychczasowych meczach zdobył trzy punkty, wygrywając na inaugurację w Rzeszowie z Asseco Resovią 3:1, zaś w poniedziałek przegrał w Warszawie z Projektem 1:3. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Kowala jest dziewiąty w tabeli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Albania wysłała do Włoch medyków. "Dzisiaj wszyscy jesteśmy Włochami, a Italia musi wygrać"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/fernandozhiminaicela

  

Albania wysłała do Włoch 30 lekarzy i pielęgniarzy, by pomogli służbie zdrowia w Lombardii w zmaganiu się z pandemią koronawirusa. "Najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych" - powiedział albański premier Edi Rama.

"Nie jesteśmy pozbawieni pamięci. Nie możemy nie pokazać Włochom, że Albania i Albańczycy nie porzucają nigdy swojego przyjaciela w potrzebie"

- podkreślił szef rządu, żegnając personel medyczny na lotnisku w Tiranie.

"Dzisiaj wszyscy jesteśmy Włochami, a Italia musi wygrać i wygra tę wojnę także dla nas, dla Europy i dla całego świata" - dodał.

Jak zauważył, 30 lekarzy i pielęgniarzy wysłanych do Włoch to nie jest dużo. "Nie rozstrzygną wyniku tej batalii między niewidzialnym wrogiem a lekarzami, jaka toczy się na drugim brzegu morza (Adriatyku)" - oświadczył.

"Ale Włochy są naszym domem, od kiedy uratowały naszych braci i siostry, w przeszłości udzielając nam gościny i przyjmując nas, kiedy tu się cierpiało" - podkreślił premier Albanii, odnosząc się do przyjęcia przez Włochy tysięcy albańskich uchodźców w latach 90.

"To prawda, że wszyscy zamknęli się w swoich granicach, a najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych" - dodał szef rządu.

Według ostatnich oficjalnych danych z soboty, we Włoszech zanotowano dotąd 10 023 zgony z powodu epidemii oraz ponad 92 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Lombardia jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią regionów kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts