Prezydent Duda wskazał marszałka seniora. Jest odpowiedź Antoniego Macierewicza

- Przyjmuję decyzję prezydenta Andrzeja Dudy i będę realizował moje obowiązki zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialności za wysiłek niepodległościowy Polaków i decyzję Polaków wyrażoną w wyborach - powiedział Polskiej Agencji Prasowej wyznaczony przez prezydenta na marszałka seniora Sejmu Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował dzisiaj, że prezydent Andrzej Duda wyznaczył Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu IX kadencji.

Antoni Macierewicz w rozmowie z PAP poinformował, że przyjmuje decyzję prezydenta.

- Ja oczywiście tę decyzję przyjmuję i będę realizował moje obowiązki zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialności za cały wysiłek niepodległościowy Polaków i decyzję narodu polskiego wyrażoną w wyborach, które miały miejsce ostatnio

 - powiedział.

Spychalski na briefingu podkreślił, że prezydentowi zależało na tym, żeby marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto "miał piękną kartę opozycyjną".

Rzecznik prezydenta poinformował też, że pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się 12 listopada o godz. 12, Senatu - tego dnia o godzinie 16.

W przypadku Sejmu pierwsze posiedzenie nowej kadencji otwiera marszałek senior powołany przez prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów; nie musi to być najstarszy poseł. Marszałek senior przeprowadza złożenie ślubowania poselskiego, a także wybór marszałka Sejmu, który następnie obejmuje przewodnictwo obrad. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Antoni Macierewicz #Andrzej duda #marszałek senior

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo