Ten to ma pecha! Jak nie oskarżenie o gwałt to... jelenie drażniące rolników. Luc Besson znów przed sądem!

Luc Besson / fot. niezalezna.pl

  

We francuskim Argentan w departamencie Orne rozpoczął się w poniedziałek proces Luca Bessona. Słynny francuski reżyser ma kłopoty sądowe z powodu żyjących na jego posiadłości jeleni, które czynią szkody na okolicznych polach. Besson nie stawił się na pierwszej rozprawie, obecne były za to jego matka i córka.

Sprawa dotyczy jeleni, żyjących na posiadłości słynnego reżysera w Orne. Słynny reżyser nie zgadza się na odstrzał zwierząt, w związku z tym miejscowa federacja łowiecka, która musi płacić odszkodowanie tamtejszym rolnikom za szkody na ich polach wyrządzone przez jelenie, żąda od Bessona 122 tys. euro jako rekompensaty poniesionych wydatków.

Besson jest właścicielem posiadłości w małej francuskiej wsi La Trinite-des-Laitiers. Teren ten wynosi 160 hektarów, z czego 84 h to las. Żyjące tam jelenie nierzadko zapuszczają się na okoliczne pola wyrządzając na nich szkody, w związku z tym sześciu rolników uznało, że należy im się odszkodowanie w wysokości 117 tys. euro. 

Gdy świat debatuje na temat dramatu ekologii i różnorodności biologicznej, czyli problemów dotyczących całej planety, myśliwi z Orne proszą mnie o zabicie jelenia, który przechodzi przed moim domem!? Może powinienem postawić dzieci na balkonie?

 - mówił Besson we wrześniowym wydaniu "Le Parisien".

Na początku 2016 r. prefekt Orny zarządził kontrolowany odstrzał jeleni, a decyzję tę uzasadniono szkodami w uprawach miejscowych rolników. Myśliwi mogą jednak organizować polowania tylko za zgodą właścicieli terenów, na których żyją zwierzęta.

To nie jedyne problemy sądowe Bessona. O wiele bardziej poważna sprawa toczy się w Paryżu, gdzie na początku października tamtejszy sędzia śledczy wznowił dochodzenie w sprawie oskarżenia filmowca przez jego byłą dziewczynę, 28-letnią Sandy Van Roy, o wielokrotny  gwałt.  

Pierwsze śledztwo w tej sprawie, które trwało dziewięć miesięcy, zostało zamknięte 25 lutego br. 60-letni Besson został oczyszczony z zarzutów, bowiem prokuratura stwierdziła, że nie ma dowodów na oskarżenia aktorki i nic nie potwierdza, aby reżyser miał ją wielokrotnie zgwałcić. Sandy Van Roy złożyła jednak nowy pozew, tym razem cywilny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Polecamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl