Ten to ma pecha! Jak nie oskarżenie o gwałt to... jelenie drażniące rolników. Luc Besson znów przed sądem!

Luc Besson / fot. niezalezna.pl

  

We francuskim Argentan w departamencie Orne rozpoczął się w poniedziałek proces Luca Bessona. Słynny francuski reżyser ma kłopoty sądowe z powodu żyjących na jego posiadłości jeleni, które czynią szkody na okolicznych polach. Besson nie stawił się na pierwszej rozprawie, obecne były za to jego matka i córka.

Sprawa dotyczy jeleni, żyjących na posiadłości słynnego reżysera w Orne. Słynny reżyser nie zgadza się na odstrzał zwierząt, w związku z tym miejscowa federacja łowiecka, która musi płacić odszkodowanie tamtejszym rolnikom za szkody na ich polach wyrządzone przez jelenie, żąda od Bessona 122 tys. euro jako rekompensaty poniesionych wydatków.

Besson jest właścicielem posiadłości w małej francuskiej wsi La Trinite-des-Laitiers. Teren ten wynosi 160 hektarów, z czego 84 h to las. Żyjące tam jelenie nierzadko zapuszczają się na okoliczne pola wyrządzając na nich szkody, w związku z tym sześciu rolników uznało, że należy im się odszkodowanie w wysokości 117 tys. euro. 

Gdy świat debatuje na temat dramatu ekologii i różnorodności biologicznej, czyli problemów dotyczących całej planety, myśliwi z Orne proszą mnie o zabicie jelenia, który przechodzi przed moim domem!? Może powinienem postawić dzieci na balkonie?

 - mówił Besson we wrześniowym wydaniu "Le Parisien".

Na początku 2016 r. prefekt Orny zarządził kontrolowany odstrzał jeleni, a decyzję tę uzasadniono szkodami w uprawach miejscowych rolników. Myśliwi mogą jednak organizować polowania tylko za zgodą właścicieli terenów, na których żyją zwierzęta.

To nie jedyne problemy sądowe Bessona. O wiele bardziej poważna sprawa toczy się w Paryżu, gdzie na początku października tamtejszy sędzia śledczy wznowił dochodzenie w sprawie oskarżenia filmowca przez jego byłą dziewczynę, 28-letnią Sandy Van Roy, o wielokrotny  gwałt.  

Pierwsze śledztwo w tej sprawie, które trwało dziewięć miesięcy, zostało zamknięte 25 lutego br. 60-letni Besson został oczyszczony z zarzutów, bowiem prokuratura stwierdziła, że nie ma dowodów na oskarżenia aktorki i nic nie potwierdza, aby reżyser miał ją wielokrotnie zgwałcić. Sandy Van Roy złożyła jednak nowy pozew, tym razem cywilny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To nie koniec wietrznych dni. Wiać może nawet z prędkością 180km/h!

/ pixabay.com/Bluesnap

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj komunikat o nadchodzących kolejnych wietrznych dni. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet do 180 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w niedzielę nad obszarem Niemiec powstanie wtórny ośrodek niżowy (tzw. nurkujący niż), który szybko przemieści się nad Polskę.

"Sytuacja ta będzie przyczyną gwałtownych porywów wiatru w całym kraju. Od Dolnego Śląska po Podkarpacie porywy wiatru sięgać będą 110 km/h, a w wyższych partiach gór prędkość może wzrosnąć do 180 km/h"

- podkreślono w komunikacie.

"W niedzielę spodziewane jest wydanie ostrzeżeń, nawet najwyższego, trzeciego stopnia. Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuację prosimy o monitorowanie prognoz i ostrzeżeń IMGW na stronach serwisu meteorologicznego oraz na Twitterze i Facebooku"

- zaznaczono.

W sobotę rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 13 województw.

Alerty wydano dla całego terenu województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, a także Warmii i Mazur.

Alerty obowiązywały też na północy Podlasia oraz w południowych powiatach Podkarpacia oraz Śląska. Na Podkarpaciu ostrzeżeniami objęto powiaty: bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, jasielski oraz Krosno, natomiast na Śląsku - żywiecki, cieszyński, bielski oraz Bielsko-Białą. Alert wydano też dla pow. suskiego w Małopolsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts