Bezkarny jak szpieg

  

Nie jest tajemnicą, że Polska ze względu na zacieśnienie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi stała się ważnym celem rosyjskich służb specjalnych. Penetrowane są wszelkie elementy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem naszego kraju – od energetyki, przez naftę, na zbrojeniówce i wojsku kończąc.

Jednak nie tylko Rosjanie chcą znać nasze tajemnice. Aktywny w Polsce jest także wywiad chiński, niemiecki i francuski. Dlatego tak ważnym krokiem wzmacniającym bezpieczeństwo RP jest nowelizacja przepisów dotyczących szpiegostwa. Te obecnie funkcjonujące są przestarzałe i nie obejmują wielu ważnych elementów działalności obcych wywiadów w Polsce. W efekcie działający nad Wisłą agenci wpływu, jawnie wspierający interesy innych krajów lub siejący dezinformację i dezintegrację, pozostają bezkarni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts