Duda, Kosiniak-Kamysz i on... Jest trzeci kandydat na prezydenta? Biedroń publikuje wymowny wpis

/ Robert Biedroń, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Gdy obserwuję zdolności negocjacyjne opozycji, prawdopodobnie skończy się „prawyborami” w pierwszej turze – powiedział dziś szef Gabinetu Premiera Marek Suski na antenie Telewizji Republika. Słowa te mogą okazać się prorocze, bo oprócz kandydatur Andrzeja Dudy i Władysława Kosiniak-Kamysza prawdopodobnie nadciąga twarz Lewicy. Robert Biedroń w wymownym wpisie na Twitterze zapowiada walkę o prezydencki fotel.

„Żeby wygrać wybory prezydenckie nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. I do takiego szerokiego porozumienia chciałbym wezwać wszystkie siły polityczne” – mówił w niedzielę po zakończonej Radzie Naczelnej PSL lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. W tym samym wystąpieniu zadeklarował swoją gotowość do bycia twarzą opozycji w prezydenckim wyścigu.

Nadzieje szefa PSL na bycie twarzą „szerokiego porozumienia” najprawdopodobniej właśnie legły w gruzach.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o „niezmiennie panującym trio na Lewicy, które wciąż nie podjęło decyzji co do kandydata w wyborach prezydenckich”. Niewykluczone, że dziś Robert Biedroń zasygnalizował nieuniknione…

W wymownym wpisie na Twitterze przywołał hasło, jakim Barack Obama zaingaugurował swoją kampanię prezydencką w 2008 roku. „Yes, we can... but, can I? If u know what I mean” – cytuje Biedroń prezydenta poprzedniej kadencji Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło też sugestii w postaci hashtagu – #2020, jako swoistego nawiązania do roku wyboru polskiego prezydenta na kolejne pięć lat.

Wszystko to okraszono przyjemnym dla oka wizerunkiem lidera Lewicy w stylu pop-art.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump odrzuca oskarżenia Demokratów

Donald Trump / The White House from Washington, DC [Public domain]

  

Prezydent USA Donald Trump określił jako "absurdalne" oskarżenia pod swym adresem, mające doprowadzić do usunięcia go z urzędu. Wcześniej szefowie kontrolowanych przez Demokratów komisji Izby Reprezentantów ogłosili dwa artykuły impeachmentu prezydenta.

(Przewodniczący komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów) Jerry Nadler właśnie powiedział, że "naciskałem na Ukrainę, by wpłynąć na wybory (prezydenckie w USA) w 2020 roku". To śmieszne, a on wie, że to nieprawda 

- napisał Trump na Twitterze, ponownie nazywając postępowanie w Kongresie przeciw niemu "polowaniem na czarownice".

W artykułach ogłoszonych przez komisje Izby Reprezentantów oskarżono Trumpa o nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA.

Artykuły są zwieńczeniem ponad 100 godzin zeznań 17 świadków w parlamentarnym śledztwie w sprawie ewentualnego impeachmentu prezydenta. Oczekuje się, że najpóźniej w czwartek zostaną poddane pod głosowanie w kontrolowanej przez Demokratów komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA.

W celu rozpoczęcia impeachmentu, czyli procesu prezydenta przed sądem Kongresu, zarzuty opracowane i przyjęte przez komisję sprawiedliwości muszą zostać przyjęte zwykłą większością głosów podczas głosowania całej Izby Reprezentantów. Najprawdopodobniej dojdzie do niego jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Po Izbie Reprezentantów o impeachmencie prezydenta - zgodnie z procedurą - decydować będzie Senat. Do usunięcia go z urzędu potrzeba 67 głosów w tej stuosobowej izbie wyższej. Przewagę mają w niej Republikanie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl